عضویت در کانال تلگرام زوم تک

استون مارتین هیولای خود را در نمایشگاه خودروی ژنو آزاد خواهد کرد

۰

استون مارتین DB9 هنوز هم یکی از پرطرف دارترین محصولات این شرکت انگلیسی می باشد،اما چند سالی هست که از عمرش می گذرد و شرکت خودرو سازی استون مارتین سعی دارد تا نسل آن را ادامه دهد و از محبوبیت DB9 برای فروش هرچه بیشتر DB11 استفاده نماید،با اینکه در طول ۱۳ سال عمر DB9 استون مارتین هر ساله تغییراتی را به آن اعمال کرد و همیشه این هیولا را به روز نگه داشت گویا این مدل دیگر به اواخر عمر خود رسیده و Face Lift های آن هم دیگر جواب تقاضا های جدید کاربران را نمی دهد و همین موضوع باعث شد تا شرکت استون مارتین در صدد طراحی پلت فرمی جدید باشد.

نتیجه ی آخرین زحمات مهندسین استون مارتین ساخت مدل DB11 می باشد که شرکت قصد دارد تا آن را در نمایشگاه سالیانه ی خودرو ی ژنو برای عموم معرفی نماید.

در قسمت طراحی باید گفت که استون مارتین تمام آنچه را که در چنته داشته رو کرده و در طراحی این خودرو می توانید هویت طراحی تک تک محصولات قبلی این شرکت انگلیسی را مشاهده کنید،البته منظورمان این نیست که طراحی آن کلیشه ای است و زبان طراحی به کار رفته در این خودرو مقداری با محصولات قبلی تفاوت را نشان می دهد.

استون مارتین دی بی 11

برخلاف DB9 که از یک موتور ۱۲ سیلندر بنزینی برای قلب تپنده ی خود استفاده می کرد،برای قوه ی محرکه ی DB11 از یک موتور ۵.۲ لیتری و یک توربو شارژ دوگانه استفاده شده است که می تواند قدرتی معادل ۶۰۰ اسب بخار را تولید نماید،حد اکثر گشتاور این موتور قدرتمند ۷۰۰  نیوتون متر می باشد که این قدرت و گشتاور باعث شده تا این خودرو بتواند در زمان ۳.۹ ثانیه شتابگیری ۱۰۰-۰ خود را انجام دهد و حداکثر سرعت آن نیز ۳۲۲ کیلومتر در ساعت می باشد.

طراحی کابین خودرو فوق العاده به روز می باشد و در عین لوکس بودن در آن پیچیدگی ای دیده نمی شود و در عین اسپرت بودن حس کلاسیکی را به راننده منتقل می نماید.

استون مارتین دی بی 11

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.