سیستم “لمس سه بعدی” به ویندوز ۱۰ نیز وارد می شود

0

مایکروسافت،غول نرم افزاری دنیا، در پی رقابت با سایر سیستم عامل های پرطرفدار، جدید ترین SDK پیش نمایش بیلد ۱۰۵۶۵ را منتشر کرد. با ارائه این SDK به زودی توسعه دهندگان قادر خواهند بود یک لیست جهش (jump list) به برنامه های خود اضافه کنند تا کاربران بتوانند خیلی سریع با آن برنامه کار کنند. ( SDK یا (Software Development Kit) یا (devKit) نوعی ابزار توسعه است که به برنامه نویس اجازه میدهد تا برای بسته ی نرم افزاری خاص ، چهار چوب نرم افزار ، پلتفرم سخنت افزار ، سیستم کامپیوتر ، ویدئو گیم کنسول ، سیستم عامل ، یا پلتفرم های مشابه ،نرم افزار ایجاد کنید.)

این درست شبیه فناوری است که پیشتر در خبری اعلام کردیم اپل در آیفون های جدید خود با نام ۳D Touch فراهم کرده است. با این قابلیت دستگاه میزان فشار وارده را هنگامی که شما فشاری به نمایشگر وارد می‌کنید اندازه می‌گیرد و اگر میزان آن از حد معینی بیشتر باشد، دسترسی‌های متفاوتی را ارئه می دهد. برای مثال زمانی که هنگام لمس آیکون ساعت کمی روی آن فشار وارد کنید، گزینه‌هایی مانند تنظیم ساعت هشدار و کرنومتر نمایش داده می شوند.این فناوری با اعمال فشار روی آیکون اپلیکیشن های مختلف به‌سرعت پرکاربردترین دسترسی‌هایی که کاربران معمولا به آن نیاز دارند، نمایش داده می‌شود.

ممکن است برخی افراد این قابلیت اضافه شده دو ویندوز را مشابه با قابلیتی که اپل جدیدا در گوشی های آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس اضافه کرده است بدانند،اما اعلام شده این قابلیت پیشتر نیز در این سیستم عامل تعبیه شده بود.

اگر شما هم بیلد ۱۰۵۶۵ ویندوز ۱۰ را که به تازگی برای ویندوز اینسایدر ها منتشر شده است نصب کرده اید، می توانید شاهد این قابلیت زمانی که بر روی یک کاشی راست کلیک می کنید یا انگشت خود را بر روی آن نگه می دارید و سپس سه نقطه را می زنید باشید. این اقدام پنجره ی کوچکی را باز می کند که در آن جامپ لیست یا همان لیست پرش قرار دارد.

گفتنی است هر توسعه دهنده ای می تواند برای قسمت های مختلف، دستورات ویژه ای را در نظر بگیرد تا کاربران بتوانند راحت تر به گزینه های آن برنامه دسترسی داشته باشند.

در حال حاضر جامپ لیست ها در برنامه های معمولی ویندوز در نسخه های قدیمی تر نیز وجود دارند. برای مثال در صورتی که شما مرورگر های خود را به تسک بار پین کرده باشید، با راست کلیک بر روی آن ها می توانید به گزینه هایی همچون باز کردن تب جدید، تاریخچه و … دسترسی داشته باشید، اما حالا این قابلیت مشابه به ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل می آید. این قابلیت تقریبا نیاز به ساخت یک کاشی جدید را از بین می برد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام،اینجا کلیک کنید.

منبع : webnews

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.