طراحی سایت اینتن

انشا در مورد برو کار کن مگو چیست کار

0
انشا در مورد برو کار کن مگو چیست کار
به این پست امتیاز دهید

انشا در مورد برو کار کن مگو چیست کار : شاید تا به حال زیاد این بیت را شنیده باشید  برو کار کن مگو چیست کار ،که سرمایه جادودانیست کار. آیا می دانید که معنی این بیت چیست؟ در ادامه این پست در زوم تک  به معنی این بیت اشاره شده و همچنین انشای برای دانش آموزان عزیز اماده گردیده است. با ما همراه شوید…

معنی برو کار کن مگو چیست کار

پیش از هر چیزی باید بدانید معنی بیت برو کار کن مگو چیست کار چیست و سپس انشا مناسبی را برای آن آماده کنیم.این بیت معانی زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اگر امروز تلاش کنید توانسته اید فردای خود را تضمین کنید.
  2. انسان با کار مفید میتواند برای خود سرمایه معنوی و مادی را بدست بیاورد.
  3.  ادمی با کار و تلاش می تواند افکار بیهوده و خیال بافی ها را از خودش دور کند.
  4. و…

انشا برو کار کن مگو چیست کار

حتما شما هم در طول زندگی خود افراد تنبل زیادی را دیده اید که به خودشان حوصله انجام هیچ کاری را نمی دهند یا برای انجام هر کاری بهانه ی می آورند. هیچ انسانی از بی تحرکی یا یکجا نشستن نتوانسته به هیچ چیز مفیدی برسد و همیشه پوچ و بی مصرف بوده است.

افرادی که می خواهند به موفقیت های بزرگ در زندگی آینده شان برسند باید کار و تلاش را پیش رو بگیرند و همیشه این جمله را در ذهن خود مرور کنند که تنبلی و سستی هیچ چیز را به ما نمیدهد و نمیتواند ما را به جایگاه خوبی برساند.

انسان ها از زمانی که متولد می شوند مداوم در حال تلاش و تکاپو هستند و به دنبال بدست اوردن علم و دانش هستند. هر کسی به نحوی سعی دارد که برای خود درآمد بدست بیاورد تا رفاه و آسایش خانواده اش را فراهم کرد.

برو کار کن مگو چیست کار

در روزگارهای گذشته،پدری در زمان مرگ خود به فرزندانش می گوید که برای بدست اوردن گنج زمین را بکنند و گنج را بیرون بیاورد. وقتی پدرشان از دنیا رفت آن ها با تصور اینکه پدر برایشان گنجی را مخفی کرده است به سراغ کندن زمین رفتند.

آن ها پس از کندن زمین هیچ چیزی پیدا نکردند و متوجه شدند که هیچ چیزی بدون زحمت و تلاش بدست نمی آید. در واقع پدرشان به صورت مستقیم آن ها را ترغیب به کار کرده بود. ما از این داستان نتیجه می گیریم هر کسی که خواهان روزی حلال است باید با تلاش و کوشش، روزی خود را بدست بیاورد.

کار کردن برای ما فایده های زیادی دارد علاوه بر اینکه می توانیم به وسیله ی کار درامدی داشته باشیم بلکه از کسالت و سرافکندگی ما را بیرون می آورد و به سلامت روح و عزت نفس انسان کمک می کند. اگر می خواهید آینده خوبی داشته باشید باید از کار کردن شرم نکنید و بدانید که کار کردن مایه خجالت یا سرافکندگی تان نیست.

انشای دیگر در مورد کار

اول از هر چیزی با خواندن این بیت ” برو کار کن مگو چیست کار، که سرمایه جادودانیست کار ” این سوال در ذهن مان به وجود می آید که آیا هر انسانی می تواند همه ی کارها را انجام بدهد. یقینا هر کسی نمیتواند تمامی کارها را انجام بدهد. عده ی تحصیل کرده اند و برای خود جایگاهی را بدست اورده اند و عده ی با وجود اینکه تحصیل کرده ولی نتوانسته اند به جایگاهی برسند.

هر کسی با توجه به هدفی که داشته است و حرفه و تخصصی که دارد می تواند به دنبال انجام کاری برود. مثلا اگر از کودکان کم و سن و سال بپرسید که در آینده می خواهند چه شغلی داشته باشند قطعا با جواب های چون دکتر ،مهندس ،پلیس و… روبرو می شوید ولی رفته رفته ولی سن شان زیادتر می شود و علاقه را در خود می بینند به دنبال شغل دیگری می رود.

شاید این روزها زیاد افرادی را ببینید که بیکار هستند و شغلی را برای خود بدست نیاورده اند ولی قطعا لازم است که برای رسیدن به هدف تلاش کرد چرا که با یک جا نشستن هیچ کس به هدفش نرسیده است.اگر عزم تان را جزم کرده اید که به هدف نهایی تان برسید پس کاری با چیستی و چرایی کار نداشته باشد و هیچ وقت از انجام کارهای که مطمئن هستید رزق و روزی حلالی دارند شرم نکنید.

همیشه بهترین کاری که می توانید در حق خودتان انجام بدهید درک کردن است. ادمی زمانی به موفقیت می رسد که درک کردن را به خوبی در خود تمرین کرده باشد و به خود بگوید که خواستن توانستن است ولی گاهی انسان ها با وجود اینکه تلاش های زیادی می کنند ولی به هدفشان نمی رسد اما زمانی که به پل های پشت سرشان نگاه می کنند میفهمند که تلاش کرده اند اما موفق نشده اند که این خود نوعی افتخار است و برای شروع دوباره کار یک انگیزه می باشد و شروع موفقیت به شمار می رود.

انشای دیگر در مورد کار 

آیا واقعا کار کردن عار نیست؟

کار کردن عار نیست. اگر کمی به این جمله عمیق تر نگاه کنیم به سادگی پی می بریم که کار کردن عار نیست و برای رهایی از بیکاری و بی فایده بودن باید توان کار کردن حتی کارهای سخت را داشته باشید.

عقل مشابه ترازوی است که همه ی ما آن را قبول داریم که می تواند تصمیم ها یا حرف های را رد و قبول کند. اگر در جامعه ی زندگی کنی که با وجود مدرک و تخصصی که دارید به سراغ هیچ کاری نروید و فقط بگویید که تنها کاری را انجام میدهم که به تحصیل من مرتبط است و همان طور با این فرض دست بر روی دست بگذارید و هیچ کاری انجام ندهید قطعا تصور و کار اشتباهی را کرده اید. انسان ها ممکن است در طول دوران تحصیلی شان به سراغی رشته ی رفته باشند که متاسفانه پس از تحصیل و در جامعه ی فعلی که زندگی می کنند نیازی به آن رشته نباشد و با پیشنهادهای انجام کارهای دیگر بگویند که این شغل مثلا در شان من نیست یا من برای این شغل ساخته نشده ام ولی همیشه کافی است که این جمله را در ذهن مرور کرد ” برو کار کن مگو چیست کار “

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.