طراحی سایت اینتن

جریمه دو برگی چیست؟

0 رجبی
جریمه دو برگی چیست؟
به این پست امتیاز دهید

جریمه دو برگی چیست؟ جریمه برای افرادی در نظر گرفته می شود که تخلفی را انجام داده باشند و به نوعی می توان گفت که مجازاتی برای آنها به شمار می آید تا دیگر مرتکب چنین تخلفاتی نشوند.جریمه در موارد مختلفی وجود دارد که یکی از آنها رانندگی است.قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم جریمه شویم ولی گاهی جریمه شدن را تجربه کرده ایم.به طور کلی می توان اینگونه گفت که استفاده از جریمه می تواند سبب کنترل برخی از تخلفات شود و باز دارنده ی برای افرادی باشد که با انجام تخلف، سبب ایجاد حادثه می شوند.

سالیانه در کشور آمار بالایی از افرادی منتشر می شود که جان خود را در رانندگی  و حوادث جاده ی از دست داده اند و همیشه توصیه می شود که قوانین و مقررات رانندگی را رانندگان عزیز رعایت کنند تا شاهد چنین حادثه های دلخراشی نباشیم.

منظور از جریمه 2برگی

جریمه دو برگی چیست؟ جریمه دو برگی به نوعی از ابلاغ گفته می شود که پلیس تخلف ارتکابی راننده را مشاهده نموده است به عبارتی می توان اینگونه گفت که وقتی پلیس تخلفی را از راننده ی مشاهده می نماید برای توقف خودرو و ایست آن دستور را میدهد.

اگر راننده پس از دستور پلیس برای ایست، چه عمدی و چه غیرعمدی توقف نکند پلیس راهور ، برای او جریمه دو برگی را لحاظ خواهد کرد و این جریمه و تخلف راننده در سوابق او ثبت می گردد.

در چنین حالتی با توجه به مشخصات خودرو مثل رنگ ،پلاک،زمان تخلف ، محل تخلف و مقدار جریمه برای راننده برگه جریمه صادر می کند.در جریمه های دوبرگی به دلیل اینکه راننده پس از دستور ایست پلیس، توقف نکرده است و به دستور پلیس توجه ننموده است به مقدار چهارصد هزار تومان جریمه می گردد که این جریمه از جریمه تخلف مرتکب شده او جدا می باشد.
 آیا مقاله جریمه 2 برگی چیست برای شما مفید بود ؟
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.