وودافون : هکرها به اطلاعات کاربران دست پیدا کردند

0

وودافون شرکت مخابراتی بریتانیایی و چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در شهر نیوبری بریتانیا مستقر می‌باشد.این شرکت از لحاظ میزان درآمد بزرگ‌ترین کمپانی ارتباطات سیار جهان بوده و تا پایان ژوئن ۲۰۱۱ با در اختیار داشتن ۴۳۹ میلیون مشترک، پس از چاینا موبایل، دومین شرکت بزرگ مخابراتی جهان محسوب می‌شود.

در این شنبه،وودافون اعلام کرد که هکرها به طور موفقیت آمیز توانستند به اطلاعات مشتریان دست پیدا کنند.گفتنی است این دومین حمله در ماه اکتبر علیه این اپراتور بوده که حدود ۱۸۲۷ مشتری را تحت تاثیر قرار داده است.با استفاده از اطلاعاتی که این هکرها خارج از سیستم وودافون به دست آورده بودند(یعنی ایمیل و پسورد کاربران)توانستند به پرتال آن ها در وودافون دسترسی پیدا کنند.حال از اینجا آن ها توانستند برخی از شماره تلفن ها،شماره حساب ها و برخی اطلاعات بانکی دیگر مشتریان را دریافت کنند.

اگر قرار باشد خبر خوبی در این بین یافت شود ذکر این نکته است که هیچ اطلاعاتی مرتبط با کارت عابر بانکی به سرقت نرفته است.اگرچه اطلاعات به دست آمده راه کسب اطلاعات مهمتر و بیشتر را راحت تر و همچنین راه حملات فیشینگ را هموارتر می سازد.

وودافون هم اکنون مشغول برقراری ارتباط و اطلاع رسانی به مشتریانی که هدف حمله قرار گرفته اند است و در بیانیه ای اظهار کرده که اطلاعات سایر کاربران دست نخورده باقی مانده است.
گفتنی است در حمله پیشین ماه اکتبر که حدود ۲۰۰۰۰ نفر را تحت تاثیر قرار داد،دو جوان که به دخالت در این حمله مظنون بودند دستگیر شدند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : phonearena

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.