طراحی سایت اینتن

سامانه ثنا : راهنمای تصویری استفاده از سامانه

0 رجبی
سامانه ثنا : راهنمای تصویری استفاده از سامانه
به این پست امتیاز دهید

راهنمای تصویری استفاده از سامانه ثنا : یکی از اصلی ترین کارهای که توسط قوه قضائیه صورت گرفته است، ارائه و انجام خدمات قضائی است که می تواند توسط دفاتر الکترونیکی انجام شود. این کار موجب شده است تا میزان مراجعه مردم به دادسراها و دادگاه ها کم شود. در ادامه این پست به راهنمای تصویری استفاده از سامانه ثنا پرداخته ایم. با ما همراه شوید… حتما مقاله معرفی سامانه عدل ایران را هم بخوانید.

حساب کاربری

حساب کاربری شامل یک شناسه کاربری و یک رمز عبور است. که برای دسترسی به سامانه ابلاغ به هر یک از مراجع کنندگان داده می شود. دقت داشته باشید مراجعه کنندگانی که به قوه قضائیه می روند باید پیش از هر چیزی در سامانه ثنا ثبت نام خود را انجام داده باشند و پس از ثبت نام و احراز هویت آنها ، به آنها حساب کاربری داده خواهد شد.

اگر می خواهید ثبت نام را انجام بدهید می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

1.به صورت مستقیم به دفترهای خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه نمایید. فرد متقاضی می تواند با کارت ملی و همه ی اطلاعات شخصی خود و اخذ امضای الکترونیک به واسطه دفتر خدمات قضایی ، جهت ابلاغ اوراق قضایی در سامانه ثبت نام الکترونیک ،ثبت نام خود را انجام بدهد و نسبت به طرح دعوا اقدامات لازم را انجام بدهد. البته فراموش نکنید حتما برای ثبت نام باید موبایل خودتان را برای تایید شماره تلفن به همراه داشته باشید.

2. در صورتی که می خواهید در منزل اینکار را انجام بدهید باید به آدرس http://sana1.adliran.ir برای ثبت نام و بعد از به دفترهای خدمات قضایی مراجعه کنید.

ثبت نام شخص حقیقی : 

  • برای شروع باید بر روی ثبت نام شخص حقیقی کلیک نمایید (اگر شخص حقیقی هستید).
  • بعد اطلاعات وارد شده را به صورت تایپ کنید.سامانه ثنا
  • بعد از اینکه تایید توافق نامه کاربری صورت گرفت باید مشخصات شناسنامه تان را به صورت صحیح وارد نمایید.
  • حالا باید تلفن همراه و ثابت خودتان را در این مرحله وارد نمایید. وارد کردن شماره تلفن در سامانه ثنا
  • بعد از اینکه مابقی اطلاعات را وارد کردید باید بر روی گزینه ی ثبت نام اولیه کلیک نمایید.

لازم است بدانید برای اینکه امضا و احراز هویت شما ثبت گردد باید به همراه کارت ملی و شماره موبایلی که در زمان ثبت نام آن را وارد نموده اید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید. چون در برخی از شهرستان این دفاتر وجود ندارد باید دادگستری مراجعه نمایید و نسبت به دریافت شناسه کاربری و گذرواژه اقدام نمایید.

پس از اینکه به دفاتر قضایی مراجعه کردید و احراز هویت شما صورت گرفت ، پیامکی برای شما ارسال می گردد که شامل رمزعبورتان است. بعد از آن دیگر می توانید با اطلاعاتی که ذکر شده به سامانه ثنا وارد شوید و ابلاغیه های قضاییتان را ببنید.

اگر می خواهید به پنل کاربریتان در سامانه ثنا مراجعه نمایید می توانید اینجـــــــا کلیک کنید.

راهنمای استفاده از سامانه ثنا

ویرایش اطلاعات در سامانه ثنا

اگر قصد دارید اطلاعات خود را در سامانه ثنا تغییر بدهید یا تغییری برای آنها انجام بدهید  سریعا اینکاررا در سامانه ثنا باید به ثبت برسانید. توجه داشته باشید برای تعییر رمز شخصی خود می توانید از قسمت ویرایش اطلاعات استفاده نمایید. اما اگر رمز رعبورتان را فراموش نموده اید باید به دادگستری یا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید و بازیابی رمز شخصی 10 رقمی تان را انجام بدهید.

نکته: اگر دسترسی به حساب کاربری وجود نداشته باشد یا مجهول المکان بودن مخاطب صورت گرفته باشد ، به واسطه آگهی در سامانه ابلاغ ، انجام ابلاغ اوراق قضایی و همچنین یکی از روزنامه های الکترونیکی کثیرالانتشار صورت می گیرد که اینکار به تشخیص مرکز است و با توجه به آن مخاطب وظیفه دارد برای اقدامات لازم را برای ثبت نام و دریافت حساب کاربری خود انجام بدهد.

 

 

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.