TSMC پروسه ی ساخت پردازنده ی A11 را برای آیفون ۷ اس آغاز کرد

0
شرکت TSMC

با توجه به منابع معتبری که در دست داریم می دانیم که شرکت تایوانی TSMC به تازگی پروسه ی طراحی و ساخت پردازنده های A11 که قرار است در آیفون ۷ اس و یا آیفون ۸ (تا به این لحظه مشخص نیست که نام آیفون سال ۲۰۱۷ چه باشد) به کار روند را آغاز کرده است ، اگر همه چیز طبق زمان بندی پیش برود و اپل قصد نداشته باشد تا آیفون های سری S خود را حذف نماید می توان گفت که پردازنده های A11 برای اولین بار در ساخت آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس به کار خواهند رفت.

TSMC قصد دارد تا در ساخت پردازنده های A11 از پروسه ی تولید ۱۰ نانومتری FinFET استفاده نماید ، منابع می گویند که شرکت TSMC در ۳ ماه پایانی سال میلادی جاری پردارنده های A11 را زیر نظر مراجع استاندارد صنعتی به ثبت خواهد رساند و نمونه های آزمایشی ای از آن را در ۳ ماه آغازین سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد کرد و طبق زمان بندی شروع ساخت عمده ی این پردازنده ها به بازه ی سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۷ موکول می شود که نهایتا در بازه ی ۳ ماهه ی سوم سال ۲۰۱۷ پردازنده ی های A11 به میزان کافی برای ساخت آیفون ۷ اس انبار خواهند شد.

در حالی که می دانیم وظیفه ی تامین پردازنده های A10 که قرار است در آیفون ۷ به کار روند تماما به روی دوش شرکت TSMC قرار دارد اما منابع می گویند که این شرکت تایوانی تامین کننده ی همه ی پردازنده های A11 نخواهد بود و فقط ۷۵ درصد پردازنده های مورد نیاز شرکت اپل از طریق این شرکت تامین خواهند شد و با اینکه نامی از تامین کننده ی ۲۵ درصد باقی مانده منتشر نشده اما کارشناسان احتمال می دهند که سامسونگ تکمیل کننده ی پروسه ی تامین پردازنده های A11 باشد.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.