عضویت در کانال تلگرام زوم تک

عجیب ترین جانوران کشف شده در سال ۲۰۱۵ میلادی

۰

اگرچه سال ۲۰۱۵ به پایان رسید، اما معرفی بهترین ها،بدترین ها،عجیب و غریب ترین ها و… در این سال هنوز هم ادامه دارد.یکی از این دسته ها، مجموعه نادر و دیدنی از گونه های ناشناخته جانوری کشف شده در این سال است.
سایت Livescience در گزارشی ویژه به معرفی ۱۰ گونه جانوری ناشناخته در سال ۲۰۱۵ پرداخته است که طیف گسترده و متنوعی از جانوران را در اندازه های مختلف در برمی گیرد.

زنبور دیوانه
از نظر دانشمندان این زنبور جزء وحشی ترین جانوران روی کره خاکی به شمار می رود. این حشره با حمله به سوسکها، سم خود را وارد بدن آنها کرده و در حالی که قربانی همچنان زنده است شروع به خوردن آن می کند.

زنبور دیوانه
جاروبرقی غول پیکر
اگرچه اسم دقیقی برای این جانور تعیین نشده است، اما بر اساس یافته هایی که از روی بقایای فسیلی آن به دست آمده می توان گفت این جانور بزرگ که حدود ۲۳ میلیون سال پیش زندگی می کرده، در حد و اندازه کرگدن بوده و از خرطوم دراز و قدرتمندتش برای خوردن جلبک و علفهای سبز کنار آب استفاده می کرده است.

جاروبرقی بزرگ
میمون عطسه زن
این پستاندار عجیب و غریب به خاطر پوزه رو به بالایی که دارد، به راحتی آب باران را دریافت می کند. این میمون در شمال میانمار ساکن است و نکته جالب در مورد آن این است که در حین بارش باران می توان عطسه زدن آن را شنید!

میمون عطسه زن
کوچکترین حلزون دنیا
این موجود بسیار ریز که در سومین جزیره بزرگ دنیا واقع در آسیا شناسایی شده است، نام ریزترین حلزون دنیا را به خود اختصاص داد. این جانور تنها ۷ دهم میلیمتر طول دارد و بر روی تپه های آهکی این جزیره حاره ای زندگی می کند.

کوچکترین حلزون
پرنده خشونت
اگر در افکار خود تصویری مبهم از یک پرنده بسیار وحشتناک دارید، این دقیقا همان موجود است.دانشمندان مدتی قبل بقایای پرنده ای به ارتفاع سه متر را کشف کردند که بین ۵۰ تا ۱.۸ میلیون سال پیش در آمریکای جنوبی زندگی می کرده است. در ماه آوریل سال جاری فسیل یکی از این پرندگان در آرژانتین درحالی شناسایی شد که فسیل آن تقریبا ۹۰ درصد دست نخورده باقی مانده بود. گفتنی است این پرنده ۳.۵ میلیون سال قدمت دارد.

پرنده خشونت
عنکبوت های طاووسی
این نام به خاطر به خاطر رنگهای روشن و متنوعی که در ساختار بدنی این دو گونه تازه کشف شده دیده شده به آن ها اطلاق می شود.گفتنی است هر دو گونه تازه کشف شده ساکن استرالیا هستند.

عنکبوت طاووسی
عقرب دریایی غول پیکر
حین بررسی نمونه های فسیلی، دانشمندان متوجه بقایای جانوری عجیب شدند که پس از بررسی های بیشتر روشن شد که نوعی عقرب غول پیکرساکن مناطق آبی جهان بوده است. ابعاد این جانور در حدی بزرگ است که با اندازه انسان مقایسه می شود.

عقرب غول پیکر
موش صحرایی پوزه خوکی
شباهت عجیب پوزه این جانور نادر با خوک موجب شده تا دانشمندان عنوان پوزه خوکی را برای این موش صحرایی انتخاب کنند.گفتنی است این جانور ساکن یکی از جزایر اندونزی است.

موش پوزه
مار چهار پا
مدتی قبل در نمایشگاهی که در شمال برزیل برپا شده بود دانشمندان پی به تفاوت این نوع مار با سایرین بردند.کشف این گونه تاریخی که حدود ۲۰ سانتی متر طول دارد توسط دانشمندی از دانشگاه پورت موث انگلیس صورت گرفت.

مار چهارپا
پسرعموی گیاه خوار تیرکس
پسرعموی دایناسور تیرکس تیرانازاروس که به عنوان یک گونه تازه کشف شده محسوب می شود، گیاه می خورده است.این گونه جدید که سه متر طول دارد در شیلی شناسایی شده است.گفتنی است دایناسور تیرکس تیرانازاروس به دلیل داشتن آرواره های قوی و خوی تهاجمی اش به عنوان یک گونه وحشی و خونخوار از دایناسورها شهرت دارد.

پسرعموی گیاه خوار تیرکس
برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : Livescience

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.