نزدیک شدن بیش از حد یک سیارک به زمین

0
نزدیک شدن بیش از حد یک سیارک به زمین

در تاریخ نهم آبان سال ۱۳۹۴ یک سیارک با نام TB145 2015 با فاصله ۱/۳ برابر مصافت زمین تا ماه از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد. سیارک TB145 2015 با فاصله ۱/۳ برابر زمین تا ماه یعنی ۴۹۹ هزار کیلومتر از نزدیکی زمین خواهد گذشت.

قطر نسبی این سیارک بین ۲۸۰ تا ۶۲۰ متر میباشد؛ همچنین سرعت این سیارک ۱۲۶ هزار کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده است. جالب است بدانید که این جرم آسمانی بزرگترین جرم در چند سال اخیر است که به زمین نزدیک میشود. البته نگران نباشید . چرا که ناسا گفته است این سیارک خطری برای زمین ندارد و بدون هیچ آسیبی از حوالی زمین خواهد گذشت.

نزدیک شدن بیش از حد یک سیارک به زمینسیارک TB145 2015 همانند دیگر سیارکی میباشد که در سال ۲۰۰۴ از نزدیکی کره ی زمین عبور کرده بود. پس از آن اتفاق سیارکی که با نام ۲۰۰۴ XP14 در سال ۲۰۰۶ از فاصله ای تقریبا ۳/۱ برابر ماه تا زمین عبور کرد. در واقع ، سیارک ۲۰۱۵ TB145  در حال حاضر جدیدترین جرمی است که نزدیک زمین میشود.

لازم به ذکر است که جرم ذکر شده با چشم قابل دیدن نیست و برای مشاهده آن نیاز به تلسکوپ دارید. پیش بینی میشود که این جرم آسمانی یا سیارک ، در عصر هشت آبان و در ساعات ابتدایی روز نهم آبان از میان صورت فلکی بگذرد. ساعات به وقت کالیفرنیا هستند ، به گونه ای که ساکنان ایالات متحده ی آمریکا قادرند که هنگام شب در آسمان عبور این سیارک را ببینید. از طرفی عبور سیارکی اینچنی موقعیت مناسبی است تا رصد خانه ها توانایی های خودشان را امتحان کنند.

منبع : Nasa

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.