طراحی سایت اینتن

رنکینگ تلگرام در الکسا افت زیادی داشت است، چقدر با فیلترینگ تلگرام در ایران ارتباط داشته است؟!

0 بهنام خدابخشی
رنکینگ تلگرام در الکسا افت زیادی داشت است، چقدر با فیلترینگ تلگرام در ایران ارتباط داشته است؟!
به این پست امتیاز دهید

تمامی برنامه ها و اپلیکیشن ها در سایتی به نام الکسا ثبت می شوند و بر اساس حجم ترافیک ورودی آن ها در این سایت طبقه بندی و اولویت بندی می شوند. اخیرا مشخص شده است که تلگرام حدود ۷۶۵ رتبه سقوط کرده است , این کاهش درجه برای برنامه ای همانند تلگرام بسیار سخت و غافل گیر کننده بود. امیر خوراکیان , معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور  , در مصاحبه ای که با خبرنگران داشت بیان کرد:

طی بررسی که درباره ی دامنه‌ های پیام‌ رسان تلگرام انجام شد , مشخص گردید این پیام رسان که قبلا بسیار پر طرفدار بود , با نزول دامنه , با 33 رتبه مواجه شده است , در کنار این t.me با ۱۱۴ رتبه کاهش به رتبه رتبه ۶۰۰ رسید و در نهایت telegtram.me که بسیار جایگاه بالایی داشت با سقوط وحشتناکی , ۷۶۵ رتبه کاهش داشته و به رتبه ی ۲۳۲۸ در ترافیک جهانی می باشد.

این تغییر جایگاه و افت تلگرام بی تاثیر از فیلترینگ این برنامه در ایران نمی باشد. تلگرام در سال 2015 وارد بازار شد و به مدت سه سال توانست پیشرفت زیادی کرده و خود را به رتبه ی ۱۵۲۰ برساند که یک پیشرفت بسیار عالی برای این برنامه بود , اما کشور ایران در تاریخ 11 اردیبهشت سال جاری , تلگرام را فیلتر کرد , که منجر به سقوط جایگاه این اپلیکیشن پر مخاطب گردید. بر اساس آمار الکسا , در تاریخ 19 خرداد ماه امسال لا رتبه ی 2328 , به پایین ترین جایگاه رسید.

امیر خوراکیان در ادامه سخنان خود به رشد و پیشرفت پیام رسان داخلی اشاره کرد و گفت : بر خلاف تلگرام , پیام رسان داخلی به سرعت بسیار زیادی , رتبه های پایین الکسا را طی کرده و به رتبه ای قابل توجه رسیده است , سرعت رشد پیام رسان داخلی , حتی در مقایسه با رشد تلگرام نیز بیشتر است.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.