آمار جهانی جدید / محبوب ترین سایز صفحه نمایش در تلفن های همراه ۴.۷ اینچ است

0

این روزها تلفن های همراه در سایز و اندازه های گوناگونی عرضه می شوند، به طوری که برای اولین بار چند سال قبل بود که عنوان فبلت به وجود آمد و به محصولاتی اطلاق می شد که از تلفن های معمولی بزرگتر و از تبلت ها کوچکتر بودند.حال در این میان اینکه چرا تا مدتی قبل اپل بر روی استفاده از صفحه نمایش های ۴ اینچی و یا نهایتا ۴.۷ اینچی اصرار داشت، طی نتایج کسب شده از سراسر دنیا که توسط DeviceAtlas طی یک گزارش رسمی اعلام شده مشخص می شود.
اگر چه سخت افزارهای متفاوتی این روزها در تلفن های هوشمند استفاده می شوند، اما نخستین چیزهایی که چشم شما هنگام مشاهده یک گوشی با آن ها در ارتباط است سایز صفحه نمایش و رزولوشن (کیفیت) آن می باشند.

بر اساس آمار ارائه شده از DeviceAtlas که از ترافیک اطلاعات دنیای وب جمع آوری شده،اگر چه در حال حاضر استفاده از صفحه نمایش های ۵ اینچی و بیشتر در تلفن های هوشمند رو به افزایش است،با این حال هنوز ۴.۷ اینچ محبوب ترین در بین این اندازه ها به شمار می رود و این موردی است که علاوه بر نسخه قبلی آیفون، در آخرین نسخه آن یعنی آیفون ۶s نیز مشاهده می شود که از صفحه نمایشی ۴.۷ در آن استفاده شده است.
همچنین رزولوشن ۷۵۰ در ۱۳۳۴ جزو متداول ترین رزولوشن استفاده شده در گوشی های همراه است که تنها در آیفون ۶ و آیفون ۶s مشاهده می شود.دومین اندازه صفحه نمایش محبوب ۵ اینچی است، در حالی که رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل نیز جزو متداول ترین رزولوشن استفاده شده در گوشی های تلفن همراه دراین سایز است.

حال که صحبت از پیکسل شده باید به این نکته که چقدر استفاده از گوشی هایی با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ (Quad HD) این روزها باب شده نیز اشاره کرد.در کشورهایی همچون آمریکا QHD کمتر از ۱۰ درصد رزولوشن گوشی های هوشمند را تشکیل می دهد  که نسبت به آمار مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.
گفتنی است آمریکا هم اکنون در استفاده از فبلت ها پیشرو است و آمار استفاده از محصولات ۵.۵ اینچی و بالاتر در این کشور در مقایسه با سایر کشورها بیشتر است.

در نمودارهای پایین خود می توانید این آمارها را مشاهده کنید:

usage of various screen sizes1

usage of various screen sizes2

usage of various screen sizes3

usage of various screen sizes4

usage of various screen sizes5

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.