تصاویر،مصرف کننده اصلی و قاتل پهنای باند شما!

0
مصرف اینترنت

” براساس آمارهای موجود، بیشترین میزان مصرف پهنای باند و حجم داده در اینترنت مربوط به تصویر است”
این گفته ای بود که رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران،نصرالله جهانگرد،آن را تشریح کرد.

وی با استوار دانستن آینده فرهنگ و هنر بر تولید محتوا،سمت و سوی آینده را در جهتی دانست که زبان مفاهمه جهان تصویری می شود،بگونه ای که یک تیزر ۳۰ ثانیه ای کار یک کتاب را انجام می دهد.

وی با تاکید براینکه تولید سرویس و محتوا مولفه های اصلی ثروت آفرینی است افزو بر اساس آمارهای موجود، بیشترین میزان مصرف پهنای باند و حجم داده در اینترنت، تصویری است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اهمیت صنعت بازی رایانه ای و انیمیشن در زمان حاضر گفت : رشد این صنعت موجب ارتقاء صنایع، توسعه اشتغال و همچنین موجب همکاری رشته های مختلف اقتصاد و اجتماع می شود .

وی با تاکید براینکه صنعت بازی رایانه ای و انیمیشن و همچنین برنامه نویسی از خطوط اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور است، ادامه داد: همچنین خلاقیت، نیروی ماهر و فرهنگ از عناصر مهم تولید محتوا به حساب می آیند که هر ۳ منبع نیز در کشور ما یافت می شوند و با اعمال مدیریت صحیح و همکاری می توان در این زمینه رشد کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به توسعه فناوری اطلاعات در کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: امروزه سیاست کشورهای دنیا این است که چگونه دانش تئوری دانشگاه تبدیل به مهارت و در نهایت منجر به تولید اپلیکیشن و خدمات شود .

جهانگرد با تاکید براینکه کشورهایی که از چرخه اقتصاد دانش بنیان غفلت کنند دچار بحران های اقتصادی و ساختاری می شوند افزود: خوشبختانه در مجموع احکام راهبردی در سطح ملی، به خصوص در دو سال اخیر، بالغ بر ۸۰ درصد مجموعه اقتصاد کلان مقاومتی، تکیه بر توسعه دانش بنیان دارد.

 

منبع : مهر

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.