loading...

روز مبارزه با جاسوسی آنلاین

۰

روز مبارزه با جاسوسی آنلاین: تظاهرات اینترنتی بر ضد فعالیت های جاسوسی دولت ایالات متحده امریکا ، با توجه به آخرین اطلاعاتی که از طرف ادوارد اسنودن بسیاری از کاربران اینترنتی در اقصی نقاط جهان برای مقابله با جاسوسی های دولت امریکا در فضای حریم خصوصی کاربران آنلاین ، حرکتی متفاوت نسبت به اعتراضات قبلی که بصورت راهپیمایی بود انجام خواهد شد .

the day we fight back

the day we fight back

طبق گزارش وبسایت های خبری مشهور امریکایی این تظاهرات آنلاین در وبسایت های بزرگ جهان انجام خواهد شد ، و وبسایت های مطرح جهان قرار است با درج بنر های اعتراضی خود در وبسایت هایشان مردم را به شرکت در نظرسجی های اعتراضی بر علیه دولت امریکا بابت جاسوسی از حریم خصوصی کاربران آنلاین ترغیب کنند.

تظاهرات مشابهی سال های گذشته توسط سایت های بزرگی همچون گوگل و ویکی پدیا که با تعطیلی یکروزه اعلام شد ، انجام گرفته است ، حرکت تظاهرات آنلاین کاربران روز سه شنبه یعنی یازدهم فوریه انجام خواهد شد.

چندی پیش ادوارد اسنودن با جعل هویت خود در قالب یک گوگل بات توانسته بود به وبسایت آژانس امنیت ملی امریکا وارد شده و اطلاعات محرمانه ای را از وبسایت آژانس به سرقت برده و در وبسایت خود منتشر کند. پس از انتشار اطلاعات محرمانه آزانس امنیت ملی امریکا در سایت اسنودن بسیاری از کاربران اینترنتی برآن شدند طی حرکتی نمادین و تظاهرات آنلاین اعتراض خود را از جاسوسی از حریم خصوصی کاربران آنلاین نسبت به دولت امریکا اعلام نمایند.

گفتنی است چندی پیش اطلاعاتی هم در مورد اجازه دادگاه امریکایی به ارائه اطلاعات کاربران آنلاین شبکه های اجتماعی توسط شرکت های آنلاین به سازمان های جاسوسی باعث ایجاد اعتراضاتی نسبت به این اقدام شد. تمامی این اتفاقات دست به دست هم زد که این اعتراض اینترنتی روز ۱۱ فوریه ۲۰۱۴ شکل بگیرد.

امیدواریم روزی برسد که دولت های جهان برای نگهداشتن قدرت خود دست به جاسوسی در حریم خصوصی کاربران نبرند ، هیچ کاربری دوست ندارد بدون اینکه اطلاع داشته باشد ، اطلاعات حریم خصوصیش در دست دولت های جهان قرار بگیرد ، متاسفانه ابرقدرت های جهان همیشه به خود اجازه می دهند به حریم خصوصی کاربران وارد شده و از اطلاعاتشان سو استفاده نمایند.

منبع thedaywefightback


حتما بخوانید : چگونه پولدار شویم ؟ | ثروتمندترین دختر ایرانی چگونه میلیاردر شویم ؟
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading...
loading…


loading...
   
تاپ ترین ها حتما ببینید!