گزارشی از پانزدهمین دوره نمایشگاه تلکام ۲۰۱۴

0
تلکام

تلکام نمایشگاهی است که هر ساله در ایران برگزار میشود و هدف آن معرفی دستاوردهای جدید علمی اغلب برای شرکت ها و کسب و کارها میباشد . پانزدهمین دوره ی این نمایشگاه ها با حضور ۶۸ شرکت خارحی و حدود ۲۱۰ شرکت داخلی از چهاردهم تا هفدهم مهرماه در محا دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد .

وزیر ارتباطات در روز افتتاحیه این نمایشگاه صحبت های جالبی را ارائه نمود مثلا در مورد وایبر که ایشان گفت ما هیچ گونه کندی بر روی وایبر اعمال نکرده ایم , ایشان عرض کردند ما شرکتهای اینترنتی را مجاب به دادن تخفیف ۲۰ درصدی کردیم و اگر کسی شکایتی از این شرکت ها داشته باشد میتواند با شماره گیری شماره ی ۱۹۵ شکایت خود را اعلام کند .

در تلکام امسال ۱۲ سالن اختصاص داده شده بود که ۶ سالن از این ها مختص به اپراتورها بود و بحث سر این بود که تمام ارگانهای دولتی سیستم عاملشان را باید به لینوکس تغییر بدهند ! در این دوره بحث سر آی. پی مدیا نیز داغ بود , آی . پی مدیا سرویسی است که به کاربران Adsl این اجازه را میدهد که بدون مصرف حجم و داده بتوانند تلویزیون ایران را مشاهده نمایند , خدمات بانکی نیز در برخی از غرفه ها با سرویس USSD تلفن همراه خدمات مختلفی را ارائه دادند . 

در سالن دیگری برخی شرکت ها ادعا داشتند میخواهند بزرگترین مجموعه از اپلیکیشن های ایرانی و غیر ایرانی را برای کاربران اندرویدی به ارمغان بیاورند . در میان بعضی شرکت کنندگان ایرانیان نت به عنوان اپراتور چهارم کشور قابل توجه بود که میخواست اینترنت ۲۰ مگابایت بر ثانیه ارائه دهد , این شرکت از سال ۹۰ مجوز دارد ولی هنوز خدمات خود را رائه نداده است . نخستین شبکه ی اجتماعی هنرمندان ایران با نام "شبکه ی ستاره ها" نیز در گوشه ای از نمایشگاه جلب توجه میکرد که اخبار هنرمندان را به نمایش میگذارد و همچنین مردم میتوانند به طور مستقیم با هنرمند ارتباط برقرار کنند .

ایرانسل نیز مثل هر سال چیز جدیدی برای گفتن داشت که مهمترین آن ها نسل سوم و چهارم اینترنت پر سرعت تلفن همراه بود , همچنین انواع مودم های جیبی و قابل حمل اینترنت , فروشگاه بازی های موبایل و چند سرویس دیگر نیز معرفی شدند اما این رایتل بود که بر عکس پارسال و پیارسال چیز جدیدی برای گفتن نداشت و غرفه ی آنها دیگر همانند گذشته شلوغ و پرسرو صدا نبود .

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.