وضوح ۴k در گوشی اکسپریا Z5 پریمیوم سونی

2
sony

وضوح ۴k در گوشی اکسپریا Z5 پریمیوم سونی : سونی سابقه ای طولانی در اطلاعیه های سالانه IFA دارد، اما امسال با معرفی خانواده Z5 یک رکورد شخصی زد. بعد از شکست خود در خط تولید سابق که مربوط به گرم شدن بیش از حد کوشی ها می شد، این غول فناوری ژاپنی برای جلوگیری از این اتفاق تصمیم به استفاده از فن گرفت.

طبیعتا، گوشی Z5 پریمیوم با اولین صفحه نمایش ۴k ترفندی خاص ارائه داد. اما چندی از عرضه این گوشی نگذشته بود که اولین شکایات به گوش رسید مبنی بر اینکه در این گوشی صد در صد از وضوح ۴k  استفاده نشده است. ما این مساله را به طور کامل  بررسی کردیم  و ASAP نیز تایید کرد که تمام ۸ میلیون پیکسل در واقع وجود دارد، اما هنوز هم دستگاه UI از آنها تنها زمانی که در حال نمایش مطالبی به طور UHD است، استفاده می کند و در غیر این صورت در حال اجرا در رزولوشن ۱۰۸۰p می باشد.

سونی در نهایت در یک بیانیه رسمی گفته های ما را تایید کرد و اعلام داشت که چرا این تغییر دوگانه لازم بوده است:

گوشی اکسپریا Z5 پریمیوم دارای یک صفحه نمایش ۴k با رزولوشن۳۸۴۰*۲۱۶۰ پیکسل بر اساس استاندارد SID می باشد و قادر است تمام ویدئو ها و تصاویر را با کیفیت ۴k به نمایش بگذارد اما تمام این ها در رزولوشن ۱۰۸۰ یا پایین تر نمایش داده می شود تا عملکرد گوشی بهینه و عمر باتری طولانی تر باشد با این اطمینان که هر زمان لازم باشد شما می توانید از وضوح ۴k استفاده کنید و لذت ببرید.

خب حقیقت کشف شد و آن اینکه شما هر زمان احتیاج به وضوح ۴k داشتید می توانید از آن استفاده کنید. این میزان پیکسل وجود دارد اما چیپست ۸۱۰ اسنپدراگون آن برای کار مداوم با این رزولوشن بالا طراحی نشده است. در حالی که سیلیکون به اندازه کافی برای ارائه این محتوا قادر است اما استفاده مداوم از آن بدون شک به دستگاه و باتری آن فشار می آورد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.