جدیدترین پیشنهاد محققان محافظت از پوست به کمک گوشی هوشمند

3
گوشی هوشمند و سلامتی

جدیدترین پیشنهاد محققان محافظت از پوست به کمک گوشی هوشمند : امروزه استفاده از گوشی های هوشمند در بین مردم به عنوان یک ابزار بسیار ضروری تبدیل شده است ، این عامل از طرفی باعث مشکلات خاص و از طرفی دیگر عاملی برای پیشرفت اطلاعاتی مردم شده است. اما این بار این دستگاه های هوشمند عاملی برای حفظ سلامتی کاربران مورد استفاده قرار گرفته است.

به گزارش بخش اخبار فناوری زوم تک محققان دانشگاه ماساچوست قابلیت های یک اپلیکیشن گوشی هوشمند را تایید کرده‌اند که راهکار های مفید و شخصی‌ شده برای محافظت از نور خورشید در اختیار کاربران گوشی های هوشمند قرار می دهد.

گوشی هوشمند و سلامتی

دستگاه های هوشمند از جمله گوشی ها و تبلت ها امروزه به عنوان یکی از گسترده ترین ابزار هایی هستند که در دسترس اغلب جامعه قرار دارد ، این گستردگی فرصتی برای انتقال اطلاعات مفید و ارزشمند در حوزه های فرهنگ سازی ، سلامت و … می باشد .

چگونگی محافظت از پوست به کمک گوشی هوشمند

پژوهشگران از سال ۲۰۱۲ آزمایش های بالینی بسیاری را روی یک اپلیکیشن گوشی هوشمند شروع کردند که راهکارهای  محفاظت در مقابل نور خورشید را براساس اطلاعات اختصاصی خود کاربر و پیش‌بینی‌های انجام‌ گرفته درباره شاخص نور فرابنفش پیشنهاد میکند.

این اپلیکیشن کاربردی Solar Cell نام دارد ، که توسط یک شرکت تحقیقاتی بنام کلاین بوندل با حمایت موسسه ملی سرطان ایالات متحده امریکا طراحی و ساخته شده است.

در این تحقیق براساس اطلاعات ارائه شده توسط تیم تحقیقاتی از بین ۳۰۵ نفر در گروه درمانی ، ۲۳۲ از بیماران این اپلیکیشن را دانلود کرده و تنها ۱۲۵ نفر از آن بصورت مداوم استفاده نمودند. براساس گفته محققان اپلیکیشن بسیار مفید Solar Cell باعث ارتقای رفتارهای محافظت در مقابل تشعشع فرابنفش خورشید می شود و در نتیجه بیماران بسیاری از مشکلاتشان در روند استفاده از این اپلیکیشن حل می گردد .

یک سوال : شما از گوشی هوشمندان چگونه استفاده می نمایید ؟ آیا تاکنون از اپلیکیشن های آموزشی در حوزه سلامت استفاده نموده اید ؟

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

3 نظرات

  1. مقاله بسیار جالبی بود ، به نظرم این گونه اپلیکیشن ها اگر واقعا برای هدف سلامتی مردم ساخته بشه مطمئنا مفید واقع خواهد شد.
    این نظر من بود ، البته اینو به این خاطر گفتم که خیلی از اپلیکیشن ها فقط برای پول ساخته میشن که درامد زایی کنن تا کمک به مردم

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.