جالب ترین و بهترین طرح و طراحی های بروشور [رپورتاژ آگهی]

0
جالب ترین و بهترین طرح و طراحی های بروشور

به گزارش چاپ آقا، بروشور همچون دیگر انواع ابزار  تبلیغاتی به یک مفهوم و محتوا نیاز دارد که به هم پیوند بخورند.  بروشورها نقش اطلاع رسانی دارند و به عنوان حاملی برای معرفی ، شرح حال و تبلیغ یک یا چند محصول استفاده می شود. بروشورها وسیله ای مناسب برای تبلیغ و اطلاع رسانی به مخاطبین خاص می باشند یا صرفاً می توانند آموزشی باشند و اطلاعاتی درباره بهداشت عمومی یا مطالب عمومی نظیر این به مردم بدهند. در واقع بروشور نوعی از تبلیغات چاپی است که هدف آن ترویج اطلاعات و تبلیغ یک محصول یا خدمات  است. از بروشور به عنوان تبلیغات و رسانه ماندگار یاد می کنند.

همچنین  بروشور  نوعی رسانه تجاری چاپی است که حاوی شرح مشخصات ، کاربرد کلی کالاها و برخی اطلاعات مفید دیگر که مورد نیاز مصرف کنندگان و مشتریان شما قرار می گیرد.

طراحی یک بروشور مستلزم شناخت اصول تبلیغات و  نوشتن  متن مناسب یک آگهی است بوده و انتخاب و اجرای طراحی مناسب بروشور  ، سریع ترین روشی است که شما با به‌کارگیری آن، می‌گویید که چرا مشتری باید شما را انتخاب کند.

 

چند نکته مهم برای طراحی بروشور:

 

۱-رنگ و تصاویر در بروشور:

سعی کنید ازاستفاده از رنگ های متنوع پرهیز کنید. رنگ های مختلف نه تنها باعث جذابیت بروشور نمی شوند بلکه مخاطب را دچار سردرگمی خواهند کرد.

در نظر گرفتن موضوع بروشور، رده سنی، نوع صنف و فعالیت تجاری یا بازرگانی و… باعث می شود در طراحی بروشور و استفاده از رنگ و تصاویر در آن حرفه ای عمل کنید.

به عنوان مثال استفاده از رنگ های نئون روشن و تصاویر جسورانه برای نوجوانان خوب است اما از تصاویری جدی و قدرتمند تر برای بزرگسالان استفاده کنید . مثال های زیادی وجود دارند اما نکته ی اصلی توجه به هویت شغلی شماست تا طبق آن ، جلب مشتری کنید و انتخاب های آگاهانه داشته باشید . به طور کلی استفاده از رنگ های جسورانه و عکس های با کیفیت حرفه ای تر است.

در نهایت این که : شما فقط چند ثانیه برای جلب توجه مشتری  فرصت دارید پس مخاطب خود  را با یک طراحی پیچیده ،سردرگم نکنید.

۲- استفاده از فونت در بروشور:

به دلیل وجود متن بیشتر در بروشورها ( نسبت به تراکت) از یک نوع فونت استفاده کنید. البته می توانید از سایزهای بزرگ برای عنوان اصلی، متوسط برای عنوان های فرعی و کوچک برای متن و مشخصات تماس استفاده کنید. در تنوع رنگ فونت ها احتیاط کنید.

فونتی مناسب با شرایط کاری خود انتخاب کنید. به طور مثال فونت های بامزه یا دست نوشته برای کودکان مناسب بوده اما برای موقعیتی رسمی شما نیاز به فونتی رسمی نیز دارید.

به این سوال می رسیم که شما در چه جایگاهی به بروشور  نیاز دارید ؟ به چه فونتی برای مخاطبان خود احتیاج دارید؟

بروشور ها معمولا یک فونت برای تیتر و فونتی متفاوت برای متن کلی دارند . خوب است که از دو فونت متفاوت استفاده کنید اما استفاده بیش از حد از فونت ها باعث بی کیفیت جلوه دادن بروشور  شما می شود. در نهایت فونت هایی خوانا انتخاب کنید خصوصا برای بروشورها .

در نظر داشته باشید  متن بروشور ، همیشه از راست به چپ و از بالا به پایین  خوانده می شود پس  بر این اساس طراحی کنید.

 

۳- فضای سفید بروشور:

فضای سفید در بروشور ، حتما نباید سفید باشد اما باید فضایی باز و خالی باشد . فضایی که خالی از هر نوشته و تصویر باشد . اما این مطلب به معنی به هدر دادن فضا نیست ! در مقابل ، داشتن فضای سفید خوانایی را به اندازه کافی بهبود بخشیده و چشم بیننده را به ادامه مطلب هدایت میکند . متنی که شما واقعا خواهان خواندن آن هستید. از پر کردن صفحه خود اجتناب کنید تا بیننده را روی آنچه میخواهید تمرکز شود هدایت کنید.

 

۴-هماهنگی :

بروشور یکی از ابزار تبلیغاتی است که تنوع زیادی در اندازه و فرم دارد. از جمله بروشور دولت ، بروشور ۳ لت ، بروشور ۴ لت، بروشور ۶ لت و… که به جز بروشور ۲ لت، بقیه بروشورها  می توانند فرم های تاخوردگی  مختلفی هم داشته باشند. پس اهمیت به هماهنگی طرح در تمام لت های  یک بروشور بسیار مهم و ضروری است.در طراحی یک بروشور حرفه ای ، لت های جلد باید از نظر طرح، رنگ  ، فونت ها و اطلاعاتی که ارائه می دهند همخوان باشند.اگر بروشور شما شامل محصولات مختلفی است، تصویر محصولات باید با هم همخوانی داشته باشند.در این صورت است که  صفحه ها ( لت ها) از نظر بصری متعادل و متوازن می شوند.همچنین در نظر داشته باشید که تصاویر و عکس های بروشور  باید با متن هماهنگ بوده  و بتوانند جلوه بصری صفحه را تقویت کنند .

 

منبع: سفارش چاپ آنلاین – چاپ آقا http://www.chapagha.com

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.