طراحی سایت اینتن

حذف اپلیکیشن های استخراج بیت کوین از اپ استور

0 بهنام خدابخشی
حذف اپلیکیشن های استخراج بیت کوین از اپ استور
به این پست امتیاز دهید

در کمال تعجب , اخیرا شاهد حذف برنامه ها و اپلیکیشن هایی ارز دیجیتال از اپ استور هستیم , شرکت اپل با قاطعیت , تمامی اپلیکیشن های مرتبط با ارز دیجیتال برای iOS و macOS را از اپ استور پاک می کند. قاطعیت و سرعت بالای شرکت اپل برای این پاک سازی برای تمامی پلتفرم های این شرکت بسیار تعجب آور است. اولین اقدام اپل در این حوزه به سال گذشته بازمی گردد.

Calendar اپلیکیشنی بود که به دلیل ارائه قابلیت هایی به کاربران , امکان استخراج ارز دیجیتال را می داد , از این رو شرکت اپل سال گذشته این برنامه را از اپ استور حذف کرده و امکان استفاده از آن را تمامی پلتفرم ها گرفت. توسعه دهنگان در رابطه با حذف این برنامه توسط شرکت اپل گفتند , Calendar 2 به دلیل عدم رعایت مقررات و اصول آپ استور حذف شده است. از جمله این قوانین , عدم وجود برنامه ها و اپ هایی است که به باتری گوشی آسیب رسانده و باعث تخیله سریع آن می شوند. Calendar 2 با زیر پا گذاشتن این قانون از اپ استور حذف شد.

اپ استور

اما اپلیکیشن های ارائه دهنده ی ارز دیجیتالی مشکلی نداشتند , مدیر بخش بازرگانی اپل در این زمینه توضیح داد که شرکت اپل قوانین جدیدی را برای این برنامه ها در نظر دارد , از مهم ترین آن ها می توان به؛

1) توسعه دهندگان باید این برنامه ها را به رسمیت بشناسند.
2) استخراج ارز باید در محلی خارج از دستگاه اپل مثلا خارج از بخش حافظه ی ابری انجام شود.
3) شرکت ها , بانک‌ها یا موسسات مالی باید اپلیکیشن هایی را که مشغول تجارت بین کوین یا عرضه‌ ی اولیه‌ ی سکه می باشند را به صورت رسمی و کتبی تأیید کنند.
4) این اپلیکیشن ها فقط باید در زمینه ی تجارت ارز و بیت کوین فعالیت نموده و حق تبلیغ برنامه یا شبکه ی دیگری را ندارند.

گویا همه مجبور هستند شرایط اپل را بپذیرند چرا که بسیاری از سیستم عامل های دیگر توانایی عرضه خدماتی همانند اپل را ندارند , همچنین شرکت اپل با مسدود کردن این اپ ها از تمامی دیوایس های خود قاطعیت و جدیت خود را نشان داده است و این اپلیکیشن ها راه دیگری به جز قبول کردن شرایط اپل , برای بازگشتن به اپ استور ندارند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.