با گجت ناسا در سفر بعدی به مریخ او را همراهی کنید

3
ناسا

با گجت ناسا در سفر بعدی به مریخ او را همراهی کنید(بهترین ایده برنده ی ۲۰۰۰۰دلار خواهد شد) :دوستدارید چه چیزی در مورد مریخ بدانید؟ شاید این تنها شانس شما برای همراهی ناسا در ماموریت بعدیش به مریخ باشد. سازمان ناسا در اقدام جدید و جذاب خود اقدام به طراحی گدجتی کرده که به شما این امکان را می دهد تا دستگاهی برای ماموریت بعدی این سازمان در مریخ طراحی کنید و در این سفر رویایی با این گدجت ناسا ، همراه او باشید.

سازمان ناسا

چه دستگاهی باید برای سازمان ناسا طراحی کنیم؟

ماموریت بعدی سازمان ناسا در مریخ فرستادن یک ربات کاوشگر ۱۵۰ کیلوگرمی به سطح این کره و تحقیق و بررسی این همسایه ی قدیمی می باشد. سازمان ناسا به تمامی افراد و در هر سن و سالی این امکان را می دهد تا در این پروژه با او همکاری داشته و ایده پردازی کنند. هدف از این ایده پردازی طراحی وسیله ای است تا به کمک آن ربات کاوشگر را بعد از ورود، به سلامت روی سطح این کره ی مریخ فرود آورد.

زمان ورود کاوشگر ها به جو مریخ دچار بالانس شده و کنترل آن از درون غیر ممکن است . ناسا در این اقدام خود برای طراحی و یا ایده پردازی این وسیله ی جانبی یک همه پرسی جهانی به راه انداخته است  وزن این دستگاه جانبی باید دقیقا ۱۵۰ کیلوگرم باشد و وظیفه ی اصلی آن از بین برد بالانس ها هنگام فرود می باشد تا کاوشگر سفری امن را به روی سطح این کره داشته باشد. این وسیله ی جانبی می تواند از دو قسمت ۷۵ کیلویی و یا ۶ قسمت ۲۵ کیلویی تشکیل یافته و پس از گذشتن از جو این کره و خنثی کرد حرکت بالانسی کاوشگر از آن جدا شوند.

حال شما باید خود را به جای سازمان ناسا گذاشته و این ماموریت را در ذهن خود شبیه سازی کرده و به ایده پردازی علمی و عملی پرداخته و به دنبال راه حلی برای این مساله باشید. این راه حل ممکن است در قالب یک مینی گلایدر هنگام ورود و یا آیروژل (ژل هوایی یا ژل پر از هوا) نیز باشد.

 سازمان ناسا به بهترین ایده در ای زمینه ۲۰.۰۰۰ دلار جایزه در نظر گرفته است.

منبع: اخبار فاوری , technabob

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

3 نظرات

  1. اطلاعات ارتباطی زیادی در دسترس نذاشتن ولی از این آدرس میتونین با سازمان ناسا در ارتباط باشین:

    http://www.nasa.gov/connect/index.html#.VPC3EXyUeXk

    ایمیل ارتباطی ناسا:

     HQ-social@mail.nasa.gov

    .به غیر از این ها شبکه های اجتماعی (فیسبوک ، تویتر و گوگل پلاس )هم برای برقراری ارتباط با این سازمان در دسترس هستند

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.