کنگره جهانی موبایل ” Mobile World Congress “

1
غرفه اندروید در کنگگره بزرگ موبایل در شهر بارسلونا

کنگره جهانی موبایل "Mobile World Congress":یا کوتاه شده اش MWC، که به نام GSMA معروف شده است.GSMA ، کنگره جهانی موبایل ترکیبی از بزرگترین نمایشگاه جهان برای صنعت تلفن همراه و یک کنفرانس برای مدیران برجسته به نمایندگی اپراتور تلفن همراه ،تولید کننده گان دستگاه های هوشمند ، ارائه دهندگان تکنولوژی ، فروشندگان و صاحبان محتوا از سرار جهان است .این رویداد در ابتدا به عنوان کنگره جهانی GSM و بعدا به عنوان کنگره جهانی ۳GSM تغییر نام کرد.هنوز هم اغلب به عنوان ۳GSM یا ۳GSM جهانی به آن اشاره می کنند.

کنگره جهانی موبایل GSMA برای اولین بار در ماه فوریه  و درمحل فایرا گران ویا ،شهر بارسلونا(ایالت کاتالونیا ،اسپانیا) آغاز شد که سالانه بیش از ۷۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ هزار مردم در آن حضور داشتند.تا سال ۲۰۰۶ این رویداد بزرگ در جشنواره کن صورت می گرفت و به عنوان  ۳GSM World.Attendees در بیش از ۲۰۰ کشور از سراسر جهان شناخته شده بود.

گنگره جهانی موبایل GSMA در سال ۲۰۱۴ در ۲۴ام تا ۲۷ فوریه صورت گرفت که در حدود بیش از ۸۵۰۰۰ شرکت کننده  داشت . و اما در مورد تاریخ آغاز کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۵ ، روزهای ۲ تا ۵ مارس عنوان شده است.

تاریخچه رویداد های گذشته برای GSMA :

 1. در سال ۲۰۱۴ از ۲۴ ام تا ۲۷ام فوریه برگزار شد.
 2. در سال ۲۰۱۳ از ۲۵ تا ۲۸ فوریه برگزار شد.
 3. در سال ۲۰۱۲ از ۲۷ فوریه تا ۱ مارس برگزار شد .
 4. در سال ۲۰۱۱  از ۱۴ تا ۱۷ فوریه برگزار شد.
 5. در سال ۲۰۱۰ از ۱۵ تا ۱۸ فوریه برگزار شد.
 6. در سال ۲۰۰۹ از ۱۶ تا ۱۹ فوریه برگزار شد.

در سال ۲۰۱۱ برنامه های آزاد اندروید و آیفون طراحی شده بودند ، ارائه استاندارد turn-by-turu با قابلیت ناوبری(navigation) در بارسلونای اسپانیا در مدت زمان MWC 2011 به همراه تعطیلات آخر هفته و بعد از آن  ، برگزار شد. در سال ۲۰۱۱ اعلام شد که بارسلونا به عنوان " پایتخت کنگره جهانی موبایل " انتخاب شد و همچنان کنگره جهانی موبایل تا سال ۲۰۱۸ در این شهر برگزار خواهد شد.در زیر غرفه اندروید را در این نمایشگاه می بینید:

غرفه اندروید در کنگگره بزرگ موبایل در شهر بارسلونا

 

کارهایی که کنگره جهانی GSMA در جهت حفظ محیط زیست انجام داده است:

طرح های سز کنگره جهانی موبایل

در سال ۲۰۱۴ کنگره جهانی موبایل GSMA در مراسمی تلاش این کنگره را در جهت حفظ محیط زیست معرفی کرد . و تا ۲۰۶۰ کنگره جهانی موبایل GSMA به عنوان پیشرو در زمینه حفظ محیط زیست گواهینامه ای را صادر کردو برای رسیدن به این  گواهینامه استفاده از استراتژی های کاهش رد پا و جبران انتشار است که نمی تواند اجتناب شود. صدور گواهینامه نشانه و آخرین گام در بلند مدت GSMA و ادامه دادن به تعهد به حفظ محیط زیست است.در سایر طرح های سبز در کنگره جهانی موبایل می توان شارژ خورشیدی ،کاهش اتلاف مواد چاپی ، استفاده مجدد و بازیافت مواد در محل برگزاری و استفاده از علامت های دیجیتالی و ابزار های الکترونیکی است.

برترین های کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۱۴ :

        

 1.     HTC: Desire 816, 610
 2.     Lenovo: S660, S850, S860, YOGA Tablet 10 HD+
 3.     LG: G Pro 2, G2 mini and L III
 4.     Nokia: 220, Asha 230, Nokia X
 5.     PureLiFi: demonstration of the first commercially available Li-Fi system, the Li-1st
 6.     Samsung: Galaxy S5 , Gear 2 smartwatch, Gear Fit wristband
 7.     Sony: Xperia M2
 8.     Xiaomi: Redmi for approx $135 USD
 9.     ZTE: Open C , Open II
 10.     64-bit chips from Intel , Qualcomm (610,615) and MediaTek
 11.     Windows 8 reference platform with Qualcomm
 12.     RFMD and TriQuint Announce Merger

کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۵

گفتنی است کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۱۵ پس از ۳ روز آینده در بارسلونا برگزار خواهد شد. در روز های آتی اطلاعات بیشتری از شرکت های حاضر در این کنگره منتشر خواهد شد . با ما همراه باشید در پوشش زنده کنفرانس جهانی موبایل در سال ۲۰۱۵.

منبع: ویکیدیا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.