وعده وزیر ارتباطات برای کاهش مجدد تعرفه اینترنت ، اما تا چه میزان؟

0
Internet-prices

مدتی قبل، حدود ۲ ماه پیش بود که تغییراتی اساسی در زیرساخت اینترنت، مرتبط با هزینه های آن ها رخ داد.قیمت هر گیگ حجم که تا قبل از مصوبه ۳۶۰۰ تومان بود با کاهش حدود ۲۰% ای به ۳۰۰۰ تومان کاهش یافت.درست در همین زمان که جشن و سروری به پا شده بود (!) خبری افزایش نیز به گوشی رسید! تعرفه هزینه ثابت نیز دستخوش این مصوبه قرار گرفته بود بطوریکه با افزایش بالا ۱۰۰% ای خود از ۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

با وجود این کاهش، هنوز وضعیت پهنای باند اینترنت در کشورمان در شرایط نابسامانی است، بطوریکه رده ایران از نظر پهنای باند اینترنت، در میان کشورها جهان، در بهتری حالت از ۷۰ پایین تر نمی آید.از همین رو کاربران نمی توانند تحمل کنند که در ازای گرفتن چنین پهنای باندی، چنین مبلغی پرداخت کنند، پس طبیعی است که باز هم توقع کاهش تعرفه ها را داشته باشند.

وزیر ارتباطات از قرار معلوم به این نیازها آگاه بوده و با بررسی وضعیت اینترنت کشور، وعده داده که بزودی موج جدیدی از کاهش تعرفه های گریبان گیر هزینه اینترنت کنونی خواهد شد، بطوریکه کاهش ۲۳ درصدی اینترنت آزاد موبایل و ۳۳درصدی اینترنت ثابت طبق گفته های وی انتظار می رود.واعظی تمرکز را بر روی کاهش قیمت اینترنت همراه را عنوان کرده و دلیل آن را گسترش روز افزون سطح آنتن دهی شبکه های موبایلی نسل جدید در مناظق بیشتر عنوان کرد، بطوریکه شهرهای ایران با سرعت مناسبی یکی پس از دیگری به نسل ۴ شبکه های موبایلی و آخرین تکنولوژی موجود مجهز می شوند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.