شکست پروژه ی Astoria،نرم افزارهای اندروید فعلا برای پلتفرم ویندوز۱۰ تبدیل نمی شوند

0
پروژه ی Astoria ی مایکروسافت

بیشترین انتقادی که به گوشی های ویندوزی وارد می شود،کمبود نرم افزار برای آن است و کارشناسان مهمترین علت افت روز افزون فروش گوشی های ویندوزی را هم به همین کمبود مرتبط می دانند،مایکروسافت طی پروژه های متعدد و در برهه های زمانی مختلف سعی بر این داشته تا بتولند بازار گوشی های ویندوزی را احیا کند و خرید شرکت نوکیا توسط مایکروسافت هم یکی از این تلاشهای بی ثمر بود.

مایکروسافت در سال گذشته ی میلادی طی اقدامی دیگر به منظور افزایش سهم خود ازبازار گوشی های هوشمند پروژه ی Astoria را معرفی کرد،هدف از ایجاد پروژه Astoria تبدیل نرم افزارهای تحت اندروید به نرم افزارهایی قابل اجرا بر روی پلتفرم ویندوز ۱۰ بود،البته این تنها تلاش تیم بیل گیتس برای افزایش نرم افزار های ویندوزی نبود و در حال حاظر پروژه ی دیگری برای تبدیل نرم افزارهای IOS به ویندوز در حال اجراست.

مایکروسافت در ماه می سال گذشته ی میلادی از عقب افتادن پروژه ی Astoria خبر داد و امروز طی گزارشی رسمی اعلام کرده که پروژه ی Astoria به بن بست خورده است و در نتیجه نباید منتظر تبدیل نرم افزار های اندروید برای گوشی های ویندوزی باشیم،البته شکست پروژه ی مذکور مقداری مربوط به مسائل حقوقی هم می شود چون مایکروسافت برای پورت کردن نرم افزارهای تحت سیستم عامل اندروید باید اجازه ی گوگل را هم به لحاظ حقوقی داشته باشد.

گوشی های ویندوزی روز به روز با تقاضای کمتری از سوی کاربران مواجه می شوند و باید دید سرانجام بازار سرد و ساکت گوشی های ویندوزی به از بین رفتن خط تولید گوشی های تحت این سیستم عامل می انجامد و یا مایکروسافت نقشه ی دیگری را در سر می پروراند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.