بنیانگذار فیسبوک:آینده ی فیسبوک در گروی فناوری واقعیت مجازی است

0
pz,v lhv; ch;vfv' nv kasj jfgdyhjd shls,k' nv fhvsg,kh

مارک زاکربرگ،بنیانگذار شبکه ی اجتماعی فیسبوک می گوید که در نوجوانی همیشه رویای سفر به دور و اطراف جهان را از طریق گجت واقعیت مجازی در سر می پرورانده است و تا به امروز به دنبال تبدیل این رویا به واقعیت بوده است وی در روز یکشنبه با حظور در کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا درباره ی فناوری واقعیت مجازی گفت:واقعیت مجازی مرحله ی تازه ای در پیشرفت تکنولوژی است،مردم را به یکدیگر نزدیکتر خواهد کرد و زودتر از آنچه که گمان می کنید به کار گرفته خواهد شد،من همیشه منتظر روزی بودم که بتوانیم تجربیاتمان را کاملا به یکدیگر نشان دهیم و آن روز امروز است،گفتنی است که زاکربرگ طی نشست تبلیغاتی سامسونگ بر روی صحنه ظاهر شد و همگان را متحیر نمود،سامسونگ علاوه بر دو گوشی جدید خود،دوربینی با قابلیت تصویر برداری ۳۶۰ درجه را عرضه نموده که  رابطه ی نزدیکی با محتوا سازی برای فناوری واقعیت مجازی دارد و نام آن Gear 360 می باشد.

این دو پیشتاز دنیای فناوری از ماه نوامبر سال گذشته همکاری با هم را آغاز نمودند که نتیجه ی آن عرضه ی گجت واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ بود که تجربه ی دنیای واقعیت مجازی را به دارندگان برخی از گوشی های هوشمند سامسونگ تقدیم کرد.

گجت Gear VR بر پایه ی فناوری Oculus ساخته شد که فیسبوک این تکنولوژی را با صرف هزینه ی ۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ به دست آورد،واقعیت مجازی مرحله ای جدید در دنیای رسانه ها عنوان می شود که هر شخص می تواند تجربه های خودش را از طریق آن به دیگران منتقل نماید و شما تصویری را می بینید که می تولنید با چرخاندن سر خود به جهات مختلف ویدئویی را از جهات مختلف مشاهده کنید درست مثل دید شما از محیط اطرلفتان!

به گفته ی مارک زاکربرگ فیسبوک دپارتمان جدیدی را برای تحقیق و توسعه راجع به روش های بهره برداری از فناوری واقعیت مجازی تشکیل داده و فیسبوک امیدوار است تا به زودی محتوای بیشتری را برای واقعیت مجازی تولید کند و در پایان نفر اول شرکت فیسبوک به گیمر ها وعده داد تا پایان امسال بازی هایی برای فناوری واقعیت مجازی به بازار عرضه خواهند شد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.