چگونه میانبرهای مخصوص به خودتان را در ویندوز ایجاد کنید

0
make-your-own-shortcut-keys-in-windows

میانبرهای ونیدوز ۱۰ واقعاً خوب و کاربردی هستند؛ تمام میانبرها دقیق و حساب‌شده طراحی شده‌اند تا حداکثر کارایی را بتوان از ویندوز دریافت کرد. با این حال، آیا تا به حال فکر کرده‌اید که میانبر خودتان را برای ونیدوز اجیاد کنید؟ مثلاً با فشردن Alt + Ctrl + S، نرم‌افزار خاصی باز شود. خب، برای این کار، روش ساده‌ای وجود دارد. با زوم‌تک همراه باشید.

اول، شما یک میانبر Shortcut به نرم‌افزار موردنظر لازم دارید. اگر این میانبر وجود ندارد، بر روی فایل exe برنامه (در فولدر برنامه در درایو C) کلیک کنید و یکی از گزینه‌های انتهایی، به نامِ Creat Shortcut را انتخاب کنید. یک میانبر ایجاد می‌شود. ظاهراً و از آنجایی که مایکروسافت اعلام کرده، این میانبر باید در منوی استارت و یا دسکتاپ باشد تا میانبری که شما برای آن قرار می‌دهید کار کند. بهتر است آن را در دسکتاپ قرار دهید.

سپس بر روی آن میانبری که ایجاد کردید کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید؛ تبِ Shortcut را بیابید. درون تب ِ Shortcut، یک باکس وجود دارد با نام Shortcut key که به طور خودکار none است. بر روی آن کلیک کنید (هیچ اتفاقی نمیفتد.) و سپس کلید مورد نظر را فشار دهید. برای مثال، فشار کلید D باعث ایجاد میانبری به شکل Alt + Ctrl + D می‌شود. از این پس، با فشردن این میانبر، به سرعت به نرم‌افزار موردنظر دسترسی خواهید داشت.

یک راه دیگر برای دسترسی به یک سری نرم‌افزار به خصوص، اگر ویندوز ۷ دارید (این روش مخصوص ویندوز ۷ است) این است که نرم‌افزار مورد نظر را به نوار وظیفه ی ویندوز پین کنید و با فشردن Win و اعداد ۱، ۲،۳،.. به آن نرم‌افزار به خصوص دسترسی داشته باشید. (جای نرم‌افزار مشخص می‌کند باید از ۱ یا ۲ استفاده کرد.)

منبع و +

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.