عضویت در کانال تلگرام زوم تک

آموزش اشتراک گذاری چاپگر در شبکه سیستم عامل ویندوز

۰

اشتراک گذاری چاپگر در محیط های اداری و حتی دانشگاهی یکی از مهم ترین کارهای پرکاربرد به شمار میرود جایی که به دلیل کمی امکانات چاپگرها کم ولی کامپیوترها زیاد باشند. در این آموزش می توانید چاپگر را از طریق شبکه به سیستم عامل های ویندوز متصل کنید.

این آموزش مخصوص آن دسته از چاپگرهایی است که از طریق کابل USB به سیستم متصل می شوند. چاپگرهای مدرن از طریق امواج وایرلس به سیستم مورد نظر متصل می شوند و می توان بدون هیچ تنظیماتی از چاپگر در این نوع سیستم ها استفاده کرد.

برای انجام عملیات های مورد نظر از طریق کنترل پنل کامپیوتر به قسمت Network and sharing Center بروید و برروی Changed advanced sharing settings بزنید و مانند تصویر زیر Turn on file and print sharing را بزنید.

turn-on-file-and-print-sharing-on-windows-8

سپس بعد از ذخیره کردن تنظیمات اعمال شده به قسمت Device and printers در کنترل پنل بروید و روی چاپگر مورد نظر خودتان کلیک راست کنید و سپس به قسمت Printer properties بروید.

open-printer-properties-on-windows-to-share-printer

سپس مانند تصویر زیر به قسمت تب Sharing بروید و تیک مربوط به share this printer را بزنید و اسم مربوط به پرینتر را بزنید و ذخیره تغییرات را بزنید و شما با این کار چاپگر را به شبکه معرفی میکنید.

share-a-printer-on-windows

دسترسی به چاپگر در ویندوز

به Windows explorer بروید و سپس از طریق منوی سمت چپ ، به قسمت Network بروید و سپس کامپیوتر مورد نظر خودتان را پیدا کنید.

windows-browse-for-network-shared-printer

سپس روی چاپگر مورد نظر خودتان دو بار کلیک کنید تا فعال شود و پنجره Add Printer نمایش داده شود و در اینجا می توانید نام چاپگر خود را پیدا کنید و سپس آن را انتخاب کنید.

add-shared-printer-on-local-network-to-windows

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید. در قسمت بعد به شما آموزش به اشتراک گذاری چاپگر در سیستم عامل های مک و لینوکس آموزش میدهم.

منبع : زوم تک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.