آموزش / چگونه در اندروید مرورگر پیشفرض خود را (به کروم) تغییر دهیم؟

0

تمامی توسعه دهندگان نرم افزارهای ویندوز،اندروید،iOS و… تمامی پلتفرم ها همواره در تلاشند تا محصولات خود را به عنوان برنامه پیشفرض قرار دهند، این موضوع در مورد مرورگرهای وب مخصوصا بیشتر صدق می کند و همیشه جنگ میان آن ها برای کسب عنوان مرورگر پیشفرض و باز شدن لینک های درون سایر اپلیکیشن ها توسط خودشان را دیده ایم!
حال اگر مرورگر پیشفرض شما بهترین اپلیکیشن ممکن یعنی کروم (در اینجا اندروید مد نظر است) و یا سایر مرورگرهای دلخواه شما نباشد مطمئنا برای شما آزار دهنده خواهد بود و مادامی که بر روی یک لینک کلیک کنید،صفحه مورد نظر توسط مرورگر پیشفرض گوشی که شاید کارایی چندانی نداشته و مورد دلخواه شما هم نیست باز می شود.
و اما چگونه مرورگر پیشفرض خود را به کروم (یا مرورگر دلخواه خود) تغییر دهیم تا تمامی لینک ها توسط آن باز شود؟

در اندروید ۶ مارشمالو
در آخرین نسخه اندروید،گوگل کار را برای عوض کردن حالت پیشفرض اپلیکیشن های پرکاربرد مانند مرورگر،ارسال پیام،تماشای فیلم و… راحت تر کرده و تنها با رفتن به مسیر Settings>Apps>Default Apps می توانید اپلیکیشن های پیشفرض مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

choose-default-app-android-marshmallow
در اندروید ۵ لالیپاپ و یا نسخه های پایین تر
کسانی که هنوز آخرین نسخه اندروید را دریافت نکرده اند (که مطمئنا درصد بسیار بالایی را شامل می شوند) باید کلنجار بیشتری با قسمت تنظیمات گوشی خود برای تغییر مرورگر پیشفرض بروند.
– به قسمت Settings>Application>All apps بروید و در اینجا مرورگر پیشفرض گوشی خود را پیدا کنید (شاید در گوشی های مختلف محل قرار گیری این قسمت متفاوت باشد،اما در هر صورت باید به قسمتی که لیست تمامی برنامه های نصب شده،چه توسط شما چه آن هایی که از ابتدا بر روی آن نصب بوده اند بروید و مرورگر پیشفرض خود را پیدا کنید)

– بعد از انتخاب آن و با ورود به صفحه اطلاعات اپلیکیشن،هر دو قسمت “Clear cache” و “Clear data” را انتخاب کرده تا تمامی اطلاعات مربوط به اپلیکیشن پاک شوند.

– کمی پایین تر آمده تا گزینه “Clear defaults” را مشاهده کرده و سپس آن را لمس کنید.با انتخاب آن اولین دفعه ای که روی یک لینک کلیک کنید، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید با کدام مرورگر باز شود.
دقت کنید که در اینجا مرورگر مورد نظرتان را انتخاب کنید وگرنه مجبور خواهید شد تا مراحل ذکر شده را مجددا انجام دهید.

Screenshot-2015-11-30-13-54-49
منبع : phonearenaو

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.