چگونه در اندروید آیکن هر برنامه‌ای را به هر چیزی تغییر داد؟

0
how-to-change-any-app-icon-on-android

یکی از دلایل اصلی محبوبیت بسیار اندروید، قابلیت شخصی‌سازی بی‌همتای آن است. این شخصی‌سازی شامل مورد کوچک تغییر آیکون‌های اَپ‌ها هم می‌شود. اگر بدانید چه می‌کنید و از ابزار مناسب استفاده کنید، تغییر آیکون یک اپلیکیشن اصلاً کار سختی نیست.

روش‌های مختلفی برای اینکار وجود دارد؛ یکی، استفاده از اندروید لانچرهاست. (لیستی از برترین‌های آن‌ها رد زوم‌تک ببنید)؛ بایستی با نصب و فعال کردن یک اسکین/پوسته‌ی جدید برای اندروید، ظاهر آیکون‌ها را هم تغییر داد. اما راهِ سریعتر و کمتر درگیرکننده‌ی موجود، استفاده از اپلیکیشنی مثلِ Awesome Icons است.

نکته‌ای که نیاز است که بگوییم اینست که بدون روت کردن گوشی و یا دردگیر شدن با و ادیت کردن APK نرم‌افزار مورد نظر نمی‌توان آیکونش را “به طور کلی” تغییر داد (شخصی سازی یکی از دلایل روت کردنست؛ برای دیدن باقی دلایل مهمی که بایستی گوشی خود را روت کنید اینجا را ببینید) اما Awesome Icons به شما امکان می‌دهد میانبری از اَپ‌ها تهیه کنید و سپس ظاهر آن میانبر را به دلخواه تغییر دهید.

وقتی برنامه را نصب کردید صفحه‌ای را خواهید دید که یک لیستی است از تمام اپلیکیشن‌های موجود بر روی گوشی. پس از انتخاب هر برنامه، بایستی به Awesome Icons آجازه دهید تغییرات را انجام دهد. سپس، از میان تصاویر گالری و یا دوربین یک تصویر را انتخاب کنید. شما می‌توانید تغییراتی انجام دهید و ویرایش‌هایی بر روی تصاویر اعمال کنید. سپس OK را کلیک کنید. تغییرات اعمال شده‌اند و یک میانبر بر روی Home Screen ایجاد شده که دارای آیکون موردنظر شماست. هر چند آیکون اصلی اپلیکیشن به شکل قبل مانده است.

بسته‌های آیکون‌ها هم وجود دارند. icon packهایی که در گوگل پلی قابل دسترسی هستند؛ مثل Polycon و  CandyCons و Moonshine که همگی برای لانچرهای محبوب هم قابل استفاده هستند. اگر تعداد بیشتری از یک آیکون پک را نصب کرده‌باشید، در برنامه به شما امکان انتخاب میان این آیکون‌ پک‌های مختلف داده می‌شود.

گزینه‌ی Protect icon در این برنامه بایستی برای حل مشکلات یک آیکون با یک لانچر استفاده شود اما به صورت معمول کاری به آن نداشته باشید.

استفاده از این اپلیکیشن راه بسیار خوبی برای شخصی سازی Home Screen است اگر قصد ندارید یک لانچر کامل را نصب کنید و یا گوشی را روت کنید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.