نرم افزاری که به وسیله ی تصویربرداری از غذای کاربر مقدار کالری آن را اندازه گیری خواهد نمود

0
نرم افزار کنترل رژیم غذایی AVA

تناسب اندام و کنترل وزن در زندگی امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است ، مردم همواره به دنبال کنترل وزن خود هستند ، این موضوع با صنعتی شدن غذاها و نیز روی آوردن مردم به فست فود ها ضروری تر شده است و همانطور که می دانید امروزه نرم افزار های متعددی وجود دارند که سعی می کنند کاربر را در راستای کاهش و یا افزایش وزن خود راهنمایی کنند.

اما نرم افزار های کنترل رژیم غذایی خیلی هم هوشمند نیستند در واقع آنها از روی بانک اطلاعاتی خود و پرسیدن وزن و سن کاربر و همچنین پرسیدن نوع و میزان غذای فرد مقدار کالری غذای او را تخمین زده و از این راه کاربر را برای انتخاب رژیم سالم تر راهنمایی می کنند ، اما این نرم افزارها دقت بالایی ندارند و البته انتظار زیادی هم از آنها نمی رود ، اما این رویه در حال تغییر است ، یک استارت آپ آمریکایی به نام AVA در حال کار بر روی نرم افزاری است که تنها با ثبت عکس غذای شما می تواند میزان کالری آن را برایتان محاسبه کند ، اما این چطور ممکن است ؟؟!

سازندگان این نرم افزار در توضیح ساز و کار AVA می گویند که این نرم افزار از طریق هوش مصنوعی پیشرفته ی خود و نیز دسترسی به کامل ترین بانک اطلاعاتی در مورد مواد غذایی و میزان کالری آنها می تواند با دقت بالایی و تنها با گرفتن یک عکس از غذای شما میزان انرژی آن را برایتان محاسبه نماید.

آقای ایان بردی مدیر عامل این استارت آپ آمریکایی در باره ی نرم افزار AVA می گوید : Ava خواهد توانست تا کاربر را از شر رژیم های پیچیده و شرایط سخت و نه چندان روشن انتخاب رژیم خلاص کند و در واقع نرم افزار AVA اولین نرم افزار در این سبک است که از هوش مصنوعی استفاده کرده است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.