طراحی سایت اینتن

گوگل از کمپانی اپل پیشی گرفت

0
گوگل از کمپانی اپل پیشی گرفت
به این پست امتیاز دهید

گوگل با تلاش بسیار پس از سال ها , از شرکت اپل پیشی گرفته و به برترین برند جهان تبدیل شد. هولدینگ آلفابت , مالک کنونی موتور جست و جو گر گوگل است ، ارزش گوگل به ۳۰۲ میلیارد دلار رسیده که با این عدد توانسته از برند اپل پیشی بگیرد و به برترین برند جهان تبدیل شود. پس از گوگل و اپل , آمازون با ارزش 208 میلیارد دلار و مایکروسافت با ارزش 201 میلیارد دلار به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند. جای تعجب است که فیس بوک به بزرگ ترین شبکه ی اجتماعی است ور جایگاه ششم قرار داشته و ارزش آن ۱۶۲ میلیارد دلار است.

این اطلاعات توسط یک شرکت تحقیقاتی Brandz , ارائه شده است. این شرکت که به رشد و گسترش شرکت های چینی اشاره داشته , اعلام کرد سال جاری اولین سالی است که شرکت هایی به جز شرکت های آمریکایی به سرعت و با موفقیت پیشرفت کرده و رشد یافته اند. در فهرستی که از 100 برند برتر جهان تهیه شده است , 14 شرکت چینی با رتبه های بسیار عالی حضور دارند که رشد 47 درصدی آن ها قابل توجه می باشد.

گوگل

اما اگر بخواهیم درباره ی برند هایی که سقوط کرده اند صحبت کنیم می توان به AT&T اشاره کرد که کاهش ارزش ۷ درصدی را تجربه کرده است. علاوه بر این شرکت بزرگ تولید کننده بازی های کامپیوتری IBM نیز 6 درصد کاهش رشد داشته و ارزش آن به 96 میلیارد دلار رسیده است , در این میان برند واریزون با کاهش ارزش حداقل 5 درصدی به رقم 82 میلیارد دلار رسیده است. برند های مارلبرو و Wells Farg نیز با افت و کاهش ارزش قابل توجهی رو به رو شده اند.

بر اساس آماری که موسسه ی برندز ارائه داده است ارزش کل ۱۰۰ برند برتری که این لیست وجود دارند در مجموع ۲۱ درصد افزایش داشته و با هم به ۴.۴ تریلیون دلار می رسد , در این میان دو کمپانی گوگل و اپل ۱۴ درصد از این 21 درصد را ایجاد کرده اند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.