Firefox 40 از ویندوز ۱۰ پشتیبانی میکند

0
Firefox 40 از ویندوز 10 پشتیبانی میکند

نرم افزار فایر فاکس کمپانی موزیلا، به طور رسمی از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می کند. این کمپانی فایر فاکس ۴۰ را منتشرکرد که ظاهری کاملا جدید را به همراه قابلیت هایی که برای استفاده ی بیشتر از امکاناتی که ویندوز ۱۰ دارد، در اختیار کاربران می گذارد. این شرکت همچنین ورژن اندرویدی این نرم افزار را منتشر کرده است.
اول از همه، از جعبه ی جستجوی خود ویندوز ۱۰ در نوار وظیفه می توانید برای جستجوی وب از طریق فایر فاکس استفاده کنید. این مسئله نه تنها کار ها را راحت تر می کند، بلکه به شما اجازه می دهد به جای استفاده از بینگ، که به طور پیش فرض از آن استفاده می شود، از هر موتور جستجوی دیگری که می خواهید استفاده کنید.
چند تغییر کوچک نیز در جاهای مختلف فایر فاکس به وجود آمده است. برای مثال، برخی از آیکون ها کمی بزرگتر و تیره تر شده اند – چیزی که اگر شما از ویندوز ۱۰ روی دستگاهی که نمایشگر لمسی دارد استفاده می کنید، می تواند مفید واقع شود.
فایر فاکس از حالت امن مرور وب گوگل استفاده می کند، برنامه ای که وب سایت هایی را که از محتویات مخرب در مطالب خود استفاده می کنند را بلاک می کند. اگر شما یک سایت مشکوک را باز کنید، فایر فاکس از امکان وجود خطر در این سایت به شما هشدار می دهد.
مازیلا می گوید که با شروع کار این مرورگر جدید، add-on ها نیز از امنیت بیشتری برخوردار خواهند بود. به این دلیل که کمپانی شروع به چک کردن تک تک از این add-on ها به طور جداگانه کرده است. این کمپانی اضافه می کند که به زودی امکان نصب add-on ها از جایی خارج از لیست خود موزیلا فایر فاکس، غیر فعال خواهد شد. از آن جایی که این حرکت از نصب کردن اکستنسیون های مشکوک تا حدود زیادی جلو گیری خواهد کرد، مطمئنا با استقبال زیادی رو به رو خواهد شد.
این کمپانی نسخه ی اندرویدی مرورگر خود را نیز آپدیت کرده است. فایر فاکس اندروید ۴۰ حفاظت خود را در برابر وبسایت هایی که سعی در نصب نرم افزار های نا خواسته در گوشی کاربر دارند را، باز هم با استفاده از سرویس مرور وب امن گوگل، افزایش می دهد. این مرورگر همچنین اگر متوجه شود که وبسایت دارای نرم افزار های فریبنده است، کاربر را در جریان می گذارد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.