گوشی های ویندوز ۱۰ نیز به زودی به سنسور اثر انگشت مجهز می شوند

0
پشتیبانی ویندوز 10 موبایل از سنسور اسکن اثر انگشت

سیستم عامل IOS اولین بار در سال ۲۰۱۳ و همزمان با عرضه ی آیفون ۵ اس پشتیبانی خود از سنسور اثر انگشت را آغاز نمود ، سیستم عامل اندروید نیز سال گذشته به صورت رسمی از سنسور اثر انگشت پشتیبانی نمود ولی هنوز خبری از به کارگیری سنسور اسکن اثر انگشت در گوشی های ویندوز ۱۰ مشاهده نمی شود.

امروز خبری منتشر شده است که طبق آن گفته می شود که مایکروسافت در حال کار بر روی این موضوع است و گوشی های ویندوز ۱۰ به زودی و مشخصا در تابستان امسال به صورت رسمی پشتیبانی خود از سنسور اثر انگشت را آغاز می کنند ، و در نتیجه از این به بعد شاهد معرفی گوشی هایی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ خواهیم بود که از سنسور اسکن اثر انگشت استفاده می کنند.

این موضوع برای اولین بار در کنفرانس WinHEC مایکروسافت مطرح گردید و در نتیجه انتظار داریم تا پرچمداران بعدی شرکت مایکروسافت دارای سنسور اسکن اثر انگشت باشند.

همیشه نارضایتی هایی در این باره وجود داشته است و کاربران گوشی های هوشمند ویندوزی انتظار داشتند که همزمان با دیگر سیستم عامل ها بتوانند از آخرین فناوری روز استفاده کنند به هر حال با اینکه حدود ۳ سال از معرفی آیفون ۵ اس که اولین گوشی دارای سنسور اسکن اثر انگشت بود می گذرد ، شرکت مایکروسافت هم دست به کار شده تا کاربران خود را راضی نگه دارد ، گزارش ها حاکی از آنند که اولین گوشی ویندوزی که از سنسور اسکن اثر انگشت پشتیبانی می کند گوشی HP Elite x3 خواهد بود که اوایل سال میلادی جاری معرفی گردید ، البته باید در نظر داشته باشیم که گرچه تا به امروز ویندوز ۱۰ موبایل از سنسور اسکن اثر انگشت پشتیبانی نمی کرد ، اما گوشی هایی چون Lumia 950 ، Lumia 95 XL و HP Elite x3 از اسکن شبکه ی چشم کاربر برای رمزگشایی گوشی استفاده می کردند که در سبک خود نو آوری قابل قبولی بود.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.