شرکت Dropbox پانصد میلیون کاربر دارد،با این حال روزگار خوبی را سپری نمی کند

0
مدیر عامل شرکت دراپ باکس

سرویس دراپ باکس مدت هاست که به یک حافظه ی کلاود محبوب در بین کاربران بدل گشته است و شرکت مذکور دو روز پیش رکورد جدیدی را به همگان نشان داد:دراپ باکس ۵۰۰ میلیون کاربر را به خود اختصاص داده است.

شرکت پس از بیان این آمار اطلاعات بیشتری را منتشر نکرده است و مشخص نیست که این ۵۰۰ میلیون کاربر به طور اختصاصی از دراپ باکس استفاده می کنند و یا اینکه به سرویس های مشابه گوگل،مایکروسافت و اپل نیز دسترسی دارند،همچنین شرکت مشخص نکرده است که این رقم مربوط به کاربران فعال می باشد و یا کل کاربران که برخی از آنان ممکن است سالی ۱ بار از این سرویس استفاده نمایند.

به گفته ی شرکت دراپ باکس از این ۵۰۰ میلیون کابر فقط ۱۵۰۰۰۰ عدد از آنها از نسخه ی پولی استفاده می کنند و بقیه ی آنها از سرویس رایگان بهره می برند،علاوه بر این مدیر عامل دراپ باکس می گوید که تعداد کاربرانی که از سرویس مخصوص استفاده می کنند که باید هزینه ای برایش پرداخت شود ، با سرعت ۲۵۰۰۰ کاربر در هر سه ماه در حال افزایش است.

مدیر عامل دراپ باکس می گوید که از این ۵۰۰ میلیون کاربر تعداد ۸ میلیون از آنها مربوط به شرکت هاست ولی اکثر شرکت ها در حال حاضر از سرویس رایگان استفاده می کنند که شاید این مساله شرکت دراپ باکس را مجبور به ایجاد تغییر در سیاست های مالی نماید.

با اینکه این نرم افزار از محبوبیت زیادی بین کاربران برخوردار است اما عملا شرکت دراپ باکس در حال ضرر و زیان مالی می باشد،که یکی از دلایل این مسئله وجود رقبایی چون گوگل ، مایکروسافت و اپل می باشد.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.