طراحی سایت اینتن

فشار عصبی ایا باعث سقط جنین می شود؟

0
فشار عصبی ایا باعث سقط جنین می شود؟
به این پست امتیاز دهید

فشار عصبی ایا باعث سقط جنین می شود؟ امارها نشان میدهد که خانم های که در دوران بارداری شان استرس و اضطراب داشته اند و همچنین بر آن ها فشارهای عصبی بسیار زیادی وارد شده است،بارداریشان به سقط جنین منتهی میشود.

فشار عصبی و سقط جنین ؟

خانم های زیادی هستند که بعد از حدودا 6 ماه پس از بارداری متوجه می شوند که حامله می باشند و به همین جهت در این دوران اصلا مراقبت های لازم را انجام نمیدهند .با این وجود اکثر سقطها در 3 هفته نخست بارداری رخ میدهد.

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که فشار عصبی ایا باعث سقط جنین می شود؟ یا استرس و اضطراب میتواند منجر به سقط جنین شود باید بگوییم پاسخ یک بله است.

خانم های که پیش از شروع دوران بارداری خود دچار فشارهای عصبی زیاد و استرس های فراوانی بوده اند ،احتمال دارد که با سقط جنین روبرو شوند.

حالا که شما با خواندن این مطلب متوجه شده اید که فشارهای عصبی زیاد و استرس و اضطراب های فراوان می تواند منجر به سقط جنین شود پس باید از چنین شرایطی کاملا دوری کنید تا بتوانید این دوران حساس را به سلامت پشت سر بگذارید.

پیشگیری از سقط جنین

پیشگیری از سقط جنین

1)اولین کاری که شما باید برای پیشگیری از سقط جنین انجام بدهید ،زندگی در شرایط ارام و بدون استرس است. سعی کنید در دوران بارداری خودتان را از هر گونه فشار عصبی و استرس یا تنش های فراوان به دور نگه دارید و همیشه در ارامش باشید حداقل تا زمانی که فرزند عزیزتان را با سلامت کامل به دنیا بیاورید.

2)هر چقدر که سن شما افزایش داشته باشد، خطر سقط جنین نیز زیادتر می گردد و نیاز است که حتما مراقبت های لازم و دستورات ضروری را انجام بدهید.

  • به صورت روزانه ورزش کنید.
  • تمامی تلاش تان را انجام بدهید تا اندام های جسمی تان و شکم شما دچار هیچ گونه آسیبی نشود.
  • به صورت منظم و ماهیانه از وزن خود مطلع شوید و اگر اضافه وزن یا کاهش وزن زیادی داشته اید حتما به پزشک مراجعه نمایید.
  • از مصرف زیاد کافئین در طول روز دوری کنید.
  • سیگار نکشید و از افرادی که سیگاری هستند در چنین دوره ی حساسی دوری کنید.
  • هیچ دارویی را بدون نظر و تجویز پزشک مصرف نکنید.
  • اگر هر گونه علائم خونریزی رحم و سقط را مشاهده کردید سریعا به پزشک تان مراجعه نمایید.
  • در دوران بارداری و مخصوصا سه ماهه اول بارداری از انجام فعالیتهای سنگین و نیمه سنگین به صورت جدی خودداری کنید.

همان طور که اشاره کرده ایم فشارهای عصبی و استرس و اضطراب می تواند منجر به سقط جنین شود. خانم های باردار باید در محیط ارامش و بدون تنش حضور داشته باشند.

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.