طراحی سایت اینتن

تفاوت صرع و تشنج

۰

تفاوت صرع و تشنج : اول از هر چیزی باید بدانید که همیشه تشنج کردن به این معنا نیست که فرد بیمار صرع داشته است. هر کسی می تواند به علت های متفاوتی تشنج کند. گاهی به علت وارد شدن ضربه های شدید به سر ممکن است تشنج رخ دهد..صرع و تشنج با یکدیگر تفاوت های داشته اند که در ادامه این پست به آنها پرداخته ایم:

صرع

تفاوت صرع و تشنج » صرع به وضعیتی گفته می شود که موجب می شود تشنج های پی در پی رخ دهد و عموما خیلی طولانی نخواهد بود ولی می تواند حالتی ترسناک باشد. در صورتی که شما در برابر یک فرد مصروع قرار بگیرید به صرع دچار نمی شوید.

  • صرع به عنوان یک معلولیت فکری یا بیماری روانی نیست و هیچ تاثیری بر روی یادگیری و فکر فرد نخواهد داشت.
  • در صورتی که برای صرع درمان های لازم صورت بگیرد می تواند از تعداد تشنج ها و شدت آنها کم کند.
  • تشنج می تواند سبب شود که شخص نتواند بر روی حرکات،گفتار، عضلات و …خود کنترل داشته باشد.

شاید از خود بپرسید که علت رخ دادن صرع چیست اما پزشکان هنور علتی دقیقی را برای این مشکل بیان نکرده اند ولی گاهی برخی از عوامل مثل سکته معزی،تومور مغزی،ضر به سر ، عفونت مغزی و … می تواند سبب شود صرع رخ دهد .

تشنج

تفاوت صرع و تشنج » تشنج را می توان امواج الکتریکی مغز دانست که به واسطه اعصاب به عضلات می روند و کنترل حرکات بدن را به خود می گیرند.زمانی که کارکرد طبیعی بدن ، به وسیله امواج غیرطبیعی مغز تغییر داده شود، تشنج اتفاق می افتد.

 

تشنج ها متفاوت می باشند و در برخی از افراد تشنجی ، در دست یک تکان جزئی اتفاق می افتد ولی بی هوش نمی شود ولی برخی از افراد بی هوش می شوند و لرزش های شدیدی در بدنشان ایجاد می شود ولی باید دقت کرد که هر لرزشی در بدن به معنای تشنج نیست.

آیا مقاله تفاوت صرع و تشنج برای شما مفید بود ؟

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.