طراحی سایت اینتن

مقایسه گوشی های هوشمند ال جی و سامسونگ و اپل (نقد جنجالی)

0 سید هادی شریفی
مقایسه گوشی های هوشمند ال جی و سامسونگ و اپل (نقد جنجالی)
به این پست امتیاز دهید

شرکت های سامسونگ و ال جی دو شرکت بزرگ کره ای هستند که در تولید گوشی های هوشمند حرفی برای گفتن در دنیا دارند . از این رو در نظر داریم تفاوت های این دو برند با برند اپل را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

نقد گوشی های هوشمند ال جی

ال جیال جی همیشه گوشی هایی با امکانات کاربری بالا اما کیفیت محصول پایین ارائه می نماید همیشه در مقایسه پرچمدار این برند با برند های دیگر همچون سامسونگ و اپل می توان به این نتیجه رسید که گوشی های این برند خاص کره ای همیشه دارای قدرت بالا اما کیفیت ساخت و جذابیت کمتری است. بسیاری از کاربران بخاطر جذابیت گوشی و کیفیت ساخت همیشه سامسونگ و اپل را نسبت به گوشی های پرچمدار ال جی ترجیح می دهند. این موضوع در طراحی گوشی های هوشمند ال جی جی 5 و جی 6 بیشتر خودنمایی می کند. ال جی در این دو مدل بجای جذابیت دادن به گوشی روی ماژولار بودن گوشی های هوشمندش فوکوس کرده است. در حالی که نیاز بازار حداقل در ایران به سمت زیبایی و کیفیت ساخت بالاست. در عین حال موضوع دیگری که در قیمت پرچمداران ال جی مطرح می شود، کاهش بسیار بالایی در قیمت پرچمداران این برند در بازار وجود دارد .

نقد گوشی های هوشمند سامسونگ

حمایت سامسونگ از اپل

سامسونگ هم یکی دیگر از برند های فعال در حوزه گوشی های هوشمند است ، سامسونگ هر ساله گوشی های هوشمند مختلفی را در رده های مختلف قیمتی به بازار گوشی های هوشمند ارائه می نماید. اما چون در برند ال جی در مورد پرچمداران صحبت کردیم ، در این بخش از مقاله به بررسی پرچمداران سامسونگ خواهیم پرداخت . پرچمداران سامسونگ تا کنون با موفقیت بالایی در بازار برخوردار بوده است. رقابت بسیار نزدیک این برند با برند آیفون همیشه مطرح بوده است .

گوشی های سامسونگ از نظر کیفیت ساخت و زیبایی توانسته اغلب مشتریان در بازار را به سمت خود جلب نماید. گوشی های هوشمند سامسونگ مخصوصا پرچمدارانش یک مشکل بزرگی را دارند ، اما این موضوع چیست ؟ اغلب گوشی های پرچمداران سامسونگ از کیفیت صفحه نمایش بالایی برخوردارند ، کیفیت بالا هم مزیت و هم یک عیب بزرگ برای این گوشی های هوشمند است. صفحه نمایش گوشی های سامسونگ با توجه به کیفیت بالا قیمت بسیار بالایی را هم در مرحله خدمات پس از فروش دارند . شاید در ابتدای امر که شما این گوشی هوشمند را تهیه میکنید از این موضوع باخبر نیستید . اما در بررسی برخی از محصولات سامسونگ متوجه شدیم که 60 الی 70 درصد از مبلغی که به گوشی هوشمندتان پرداخت کرده اید را در زمانی که صفحه نمایشش دچار مشکل می شود باید برای تعمیرش بپردازید . این مشکل در گوشی های هوشمند سامسونگ که دارای صفحه نمایش خمیده هستند بسیار پیچیده تر است .

در مصاحبه هایی که با خریداران گوشی های هوشمند صفحه نمایش خمیده سامسونگ انجام شده ، صفحه نمایش خمیده این گوشی با ضربات بسیار آرام دچار مشکل می شود ، در این مرحله شما مجبور خواهید بود هزینه 70 درصد از گوشی هوشمند تان را برای تعمیر این گوشی های هوشمند پرداخت نمایید.

نقد گوشی های هوشمند آیفون اپل

اپلبا بررسی گوشی های هوشمند پرچمدار بازار در نهایت به آیفون های اپل می رسیم ، اپل معمولا هر ساله یک گوشی هوشمند به همراه یک نسخه با صفحه نمایش بزرگ تر را به بازار ارائه می نماید البته این موضوع از آیفون 6 آغاز شد ، گوشی آیفون یکی از قدرتمند ترین و زیبا ترین گوشی های هوشمند موجود در بازار به شمار می رود. آیفون قدرتی فوق العاده را در گوشی های هوشمندش به کاربران ارائه می نماید ، اما آیفون اپل چه معایبی را داراست ؟ سیستم عامل بسیار دست و پا گیر اپل برای کسانی که از اندروید استفاده کرده اند بسیار عذاب آور است ، برای هر موضوعی باید از آیتونز استفاده نمایید. استفاده از نرم افزار های کاربردی در صورتی که گوشی خود را جیلبریک نکرده باشید باید بصورت قانونی انجام پذیرد ، داشتن اپل آیدی هم یکی از نیاز های ضروری شما برای استفاده از خدمات این گوشی هوشمند خواهد بود. موضوع دیگری که در نقد گوشی های هوشمند اپل دیده می شود ، هنگ کردن گوشی اپل در تغییرات دمایی است ، اگر شما از آیفون خود در هوای سرد استفاده کنید ، پس از گذشت تنها 15 دقیقه در هوای سرد آیفون شما دچار مشکل در عملکرد خواهد شد . شما 15 دقیقه فرصت دارید از لحظات برفی و سرد زمستانی تان عکس سلفی بگیرید 🙂 ! عملکرد بسیار بد این گوشی هوشمند در دمای زیر صفر برای کسانی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند بسیار آزاد دهنده است .

در مقالات آینده سعی خواهیم کرد گوشی های هوشمند دیگر را مورد بررسی قرار خواهیم داد . نظر شما در مورد این بررسی چی بود ؟

منتظر نظرات سازنده شما عزیزان در مورد این گوشی هوشمند هستیم .

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.