اولین همکاری اپل و اینتل در پروژه ی ساخت آیفون ۷ رقم خورد

0
همکاری اپل و اینتل

در مدت فعالیت در زمینه ی اخبار دنیای فناوری به این نتیجه رسیده ایم که وقتی یک شایعه ۲ بار و از سوی دو منبع جداگانه تکرار شود ، معمولا این شایعه به واقعیت می پیوندد ، در نتیجه با توجه به اینکه شایعه ی همکاری اپل و اینتل در ساخت آیفون ۷ تا به امروز ۴ بار تکرار شده است می توانیم مطمئن باشیم که این شایعه در زمان معرفی آیفون ۷ به حقیقت خواهد پیوست.

گفته می شود که چیپ مودم آیفون ۷ موضوع اولین همکاری این دو غول دنیای تکنولوژی میباشد ، طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم می دانیم که ۵۰ درصد از تراشه های مودم آیفون ۷ از طریق شرکت اینتل تامین می شوند ، نسبت به شرکت تامین کننده ی ۵۰ درصد بقیه ی تراشه های مودم آیفون ۷ اطلاعات انتظار داریم که پای شرکت کوالکام در میان باشد زیرا در آیفون ۶ و ۶ اس کوالکام وظیفه ی کامل ساخت چیپست مودم را بر عهده داشته است ، ماه گذشته بود که مدیر عامل شرکت کوالکام اعلام کرد که این شرکت یکی از مشتریان تراشه های مودم خود را از دست داده است و این موضوع نیز اطمینان ما را نسبت به شایعه ی همکاری اپل و اینتل قوی تر نموده است ، البته اینتل تراشه ی مودم را برای ساخت نهایی به شرکت TSMC که وظیفه ی تامین کل پردازنده های به کار رفته در آیفون ۷ را دارد خواهد فرستاد.

سال گذشته شرکت اپل تیمی از مهندسان خود را برای تحقیق و بررسی تراشه ی مودم Intel 7360 LTE Modem به مونیخ آلمان فرستاد تا پس از بررسی های نهایی بتواند از آن در ساخت آیفون ۷ استفاده نماید ، چیپ مودم Intel 7360 LTE از سرعت انتقال داده استاندارد Cat.10 پشتیبانی می کند و بدین ترتیب می تواند سرعت دانلود ۴۵۰ مگابایت در ثانیه و سرعت آپلودی برابر ۱۰۰ مگابایت در ثانیه را به کاربر ارائه نماید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.