دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا ” اپل ” را به عنوان متهم اعلام کرد

0
apple logo

کشمکش میان کمپانی های بزرگ همیشه جنجال برانگیز بوده و رسانه ای شدن آن همیشه بر تشدید آن دامن زده است.وجود مشکلات زیادی بین شرکت های سامسونگ و اپل را می توان به عنوان یکی از مواردی که در سال های اخیر به دفعات رخ داده است نام برد.اما این بار اختلاف اپل با کمپانی دیگری است، یعنی بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا، آمازون
در جدیدترین رویداد دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا شرکت اپل را به اتهام توطئه علیه وب سایت آمازون ۴۵۰ میلیون دلار جریمه کرد.

2023436قضیه از این قرار است که شرکت اپل به دلیل تبانی با ۵ ناشر کتاب های الکترونیکی برای تعیین قیمت بمنظور چالش بوجود آوردن برای بخش فروش کتاب وب سایت آمازون محکوم شناخته شده است.
تبانی با ناشران کتب الکترونیکی برای افزایش قیمت کتاب های خود و به منظور از میدان به در کردن فروش کتاب وب سایت آمازون اتهام وارده علیه اپل بوده است.

s2.reutersmediaهمچنین دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد شرکت اپل با این ۵ نویسنده اصلی کتاب های الکترونیکی همدستی کرد تا کتاب ها را از ۹.۹۹ دلار به ۱۲.۹۹ و ۱۴.۹۹ دلار افزایش دهند.
در پایان دادگاه عالی آمریکا، شرکت اپل را محکوم به پرداخت جریمه ۴۵۰ میلیون دلاری کرد که شرکت اپل در خواست دادگاه تجدید نظر را نسبت به این حکم داد.

منبع : reuters

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.