چتری که با استفاده از فشار هوا از شما در مقابل باران محافظت می کند

0

مطمئنا در طول استفاده از چترهای سنتی خیلی ها به فکر ایجاد تحول در ان بوده اند و چند طرح اولیه هم برای این امر تهیه شده بود،اما هیچ کدام به نتیجه ی نهایی نرسیدند.به تازگی تیمی از طراحان چینی در حال ساخت دستگاهی هستند که به چتر بادی معروف است،این چتر جالب با استفاده از فشار هوا یک “میدان نیرو” را تشکیل میدهد که باعث می شود فرد از قطرات باران و یا برف در امان بماند.

air_umbrella-2

ایده ی استفاده از فشار هوا برای ساخت یک چتر پیش از این هم مطرح شده بود که به ساخت یک طرح اولیه از این وسیله در سال ۲۰۱۰ ختم شد ولی این طرح نتوانست به مرحله ی نهایی که فروش آن در بازار باشد برسد.

اما وسیله ای که توسط طراحان چینی ساخته شده است در فازهای پایانی قرار دارد و به احتمال قریب به یقین در آینده ی نزدیک روانه ی بازار خواهد شد.

این وسیله از یک باتری لیتیومی مخصوص برای تغذیه ی موتور و پروانه ی خود استفاده می کند که در نتیجه ی کارکرد موتور و پروانه هوا با فشار از خروجی که در انتهای میله تعبیه شده است به بیرون رانده شده و در مقابل افتادن قطره های باران بر روی فرد جلوگیری می کند،اما این چتر چند نفر را از خیس شدن در امان نگه می دارد؟تیم ساخت این دستگاه در پاسخ این سوال می گوید:در این مرحله از ساخت این طرح،چتر بادی می تواند دو نفر را زیر خود جای دهد البته اگر باران خیلی شدید نباشد ممکن است ۱ نفر دیگر هم به ظرفیت آن اضافه شود.

air_umbrella-3

طراحان در حال حاضر روی سه نوع از این وسیله مشغول کار هستند،همه ی این مدل ها در انتهای خود قسمتی شبیه دوش حمام دارند.

اولین نوع آن مخصوص استفاده ی خانم هاست که ۳۰ سانتی متر طول و ۵۰۰ گرم وزن دارد و طول عمر باتری آن نیز ۱۵ دقیقه است،نوع دوم ۵۰ سانتی متر طول و ۸۰۰ گرم وزن دارد و طول عمر باتری آن به ۳۰ دقیقه می رسد و نوع سوم و آخر حالت تلسکوپی دارد که طولش از ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر متغیر است و نیز وزنی معادل ۸۵۰ گرم خواهد داشت و عمر باتری آن نیز ۳۰ دقیقه اندازه گیری شده است.

با این طول باتری شما قادر به پیاده روی هنگام بارندگی نخواهید بود اما با استفاده از این دستگاه قادر خواهید بود از ایستگاه اتوبوس تا منزل را پیاده بروید.

در باره ی قیمت نهایی این چتر جالب اطلاعات زیادی در دست نداریم ولی به گفته ی یکی از اعضای تیم ساخت آن قیمت پایه که مربوط به چتر بادی زنانه است رقمی در حدود ۱۰۸ دلار خواهد داشت.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.