چاپ نوت های موسیقی برجسته به کمک پرینترهای سه بعدی

1

چاپ نوت های موسیقی برجسته به کمک پرینترهای سه بعدی: استفاده از فناوری ها در مدارس و آموزشگاه های موسیقی در حال افزایش است، بطوری که پرینترهای سه بعدی کمک زیادی به استفاده از فناوری های نوین در آموزش بهتر دانش آموزان می کند. یکی از فناوری ها چاپ نوت های موسیقی به صورت برجسته برای کمک به افراد نابینا است که می توانند نوت ها را بهتر درک کنند.

محققان دانشگاه وینکونستین از پرینترهای سه بعدی برای این کار استفاده کرده اند و با چاپ لیزری در برگه های مخصوص توانستند نوت هایی برجسته برای کمک به افراد نابینا را بسازند. این نوت ها جایگزین خوبی برای خط بریل می باشد که با استفاده از ابزارها ساخته می شوند و حتی در آینده نیز این تکنولوژی می تواند جایگزین خط بریل نابینا ها شود. 

پرینترهای سه بعدی از آغاز ورود به دنیای فناوری، وسایل زیادی ساخته شده است و در آینده با رشد و پیشرفت این پرینترها، هر نفر در منزل خودش یک پرینتر سه بعدی خواهد داشت که بتواند هر وسیله ای را طراحی و بسازد.

منبع : زوم تک , Engadget

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.