عضویت در کانال تلگرام زوم تک

۲۳ اپراتور جهانی تصمیم حضور در ایران را دارند

۰

 وزیر ارتباطات ایران محمود واعظی در مراسمی که برای روز جهانی پست بر گذار شده بود اظهارات جالبی داشت. وی طی نشست خبری که در اختیارش قرار گرفته بود از فرصت استفاده کرد و در مورد تقاضای اپراتور های خارجی برای ورود به کشور خبر داد. طبق گفته ی او ، ۲۳ اپراتور بین المللی از ۱۸ کشور جهان به جهت سرمایه گذاری در ایران درخواست داده اند.

وزیر در ادامه سخنانش راجب به وضعیت ارائه پروانه فعالیت اپراتور های ارتباطات ثابت در کشور گفت :« محدودیتی در این رابطه و واگذاری این پروانه‌ها به بخش خصوصی نداشته‌ایم و به جهت ساماندی فعالیت بیش از ۱۴۰۰ فعال حوزه اینترنت قرار است این پروانه های به زودی صادر شود.»

محمود واعظی بر این نکته تاکید داشت که افزایش میزان سرمایه گذاری ، گردش اقتصادی و همچنین جمع خرده سرمایه های از اهداف ارائه مجوز های جدید بوده است که در حوزه ای اینترنت ثبت شده. او همچنین در مورد وضعیت کنونی اپراتور های مجازی موبایل گفت :« بر اساس تحقیقات و مطالعاتی که  انجام شده ، برآورد ما این است که تا ۱۰ سال آینده ۱۵ درصد سهم بازار تلفن همراه به اپراتورهای مجازی اختصاص یابد. »

همانطور که متوجه شده اید ، اپراتور های جهانی بر بازار ایران تمرکز کرده اند با پتانسیل آن آشنا هستند وزیر راتباطات با بیان اینکه تا کنون ۲۳ اپراتور بین الملی از ۱۸ کشور جهان به جهت حضور در اپراتور های مجازی موبایل ایران به عنوان سرمایه گذار در کنسرسیوم‌های ایجاد شده شرکت کرده‌اند مشخص نمود که در کل تا کنون ۵۱ تقاضا برای دریافت این مجوز ها وجود داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.