طراحی سایت اینتن

قیمت هایما ایران خودرو

۰

کمپانی هایما در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و با همکاری کمپانی مزدا ژاپن دست به تولید خودرویی به نام هایما S7 زدند که این اتومبیل بر پایه ی پلتفرم مزدا CX-7 طراحی شده است و هم اکنون در ایران توسط خط تولید ایران خودرو خراسان تولید می گردد. این خودروی دو رگه از لحاظ طراحی ظاهری با خطوط سیالی که در این خودرو طراحی شده است چهره ای پخته تر به آن ارائه داده است و در بعضی از قسمت های این خودرو رگه ای از سبک طراحی کمپانی مزدا مشاهده می گردد.

هایما دارای یک پیشرانه ی ۴ سیلندر مجهز به سیستم باز و بست متغیر سوپاپ ها می باشد. این پیشرانه ۱۶ سوپاپ می تواند قدرتی برابر با ۱۴۸ اسب بخار را برای راننده فراهم نماید که در تست های فنی این پیشرانه نشان داده شده است که در ۴۵۰۰ دور در دقیقه می تواند گشتاوری معادل ۱۸۰ نیوتون متر تولید نماید. سیستم انتقال قدرت هایما توسط دو گیربکس ۶ سرعته ی اتوماتیک و دستی صورت می گیرد که میزان مصرف سوخت ترکیبی مدل دستی ۸.۱ و مدل اتوماتیک ۸.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد که از این لحاظ جزو خودروهای کم استهلاک بازار به حساب می آید و از مهم ترین نقاط قوت این خودرو محسوب می شود.

هایما

یکی از موضوعات مهمی که برای بسیاری از افراد مطرح است قیمت این خودرو در ایران می باشد، به گفته ی مسئولان ایران خودرو این خودرو در ایران نیز در دو مدل دستی و اتوماتیک عرضه می شود که قیمت تعیین شده برای مدل دستی ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می باشد ولی برای مدل اتوماتیک ۷۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده است. مسئولان با اشاره به برتری های هایما نسبت به سایر خودروها افزود این خودرو دارای یک خط تولید اختصاصی در ایران خودرو خراسان دارد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.