طراحی سایت اینتن

سازماندهی مغز با درمان های مبتنی بر LSD

0
سازماندهی مغز با درمان های مبتنی بر LSD
به این پست امتیاز دهید

مدتی است که دانشمندان بر تاثیر داروهای LSD که در دسته داروهای اعصاب و روان گردان قرار دارند , برای درمان مشکلات و عارضه های مغزی می پردازند. دارو هایی از جمله سیلو سایبین و لایزرژیک دی اتیل آمید بسیار مورد توجه قرار گرفتند , دانشمندان پس از بررسی های انجام شده از مزایا و منافع این دارو ها در باز توانایی مغز و بهبود عملکرد اولیه آن موثر بوده و آن را تقویت می کنند , همچنین مشخص شد این دارو ها در افسردگی مزمن و استرس ها و اضطراب هایی که پس از حوادث ایجاد می شوند تاثیر مثبت دارند.

استفاده از این دارو ها باعث می شود که الگو های مغزی خاصی پر رنگ تر شده و مغز بیشتر برای انجام آن ها فعالیت کند. این الگو به مرور زمان بیشتر و بیشتر تکرار شده و الگو های نامنظم را در طول زمان به طور کامل از بین می برند. برای بررسی و تحقیق دقیق دانشمندان 12 نفر را به صورت داوطلبانه انتخاب کردند و آن ها را به گروه های چند نفره تقسیم نمودند , هر یک از این گروه ها به چند نفر تقسیم شده و دوز های مختلفی از دارو های LSD را دریافت می کردند , گروهی نیز بعد از شنیدن موسیقی دارو را دریافت می کردند.

LSD

موسیقی همیشه در علم عصب شناسی تأثیر زیادی داشته و محققان از این عامل استفاده می کنند , اگر به صورت هم زمان هم از قرص های LSD و هم از موسیقی استفاده شود , مغز الگو ی موج‌ های صوتی جدیدی را ایجاد کرده و و از آن ها برای ایجاد حالات بهتر استفاده می کند. در واقع LSD شبیه موسیقی جاز عمل می کند , این دارو ها مغز را وادار می کنند موج‌ های هارمونیک جدیدی را ساخته و یا با ترکیب تعدادی از موج ها , الگوی جدیدی را ایجاد کند. مغز انسان با دستیابی به راه های جدید توانسته مکانیزم های عمل مثبت را تقویت کرده و اتصال‌ های انحرافی را کم تر کند. استفاده از دارو های LSD , این امر را آسان تر کرده و به بهبودی ناتوانی های مغز بسیار کمک می کند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.