طراحی سایت اینتن

زلزله در عراق و ایران

1
زلزله در عراق و ایران
به این پست امتیاز دهید

دقایقی پیش زمین لرزه ای با قدرت 7.4 ریشتر به مرکزیت جنوب شرقی سلیمانه عراق، شهرهای تهران، اهواز، ایلام، قم، سنندج، همدان، کرمانشاه، بناب و ایلام را لرزانده است. این زمین لرزه در اکثر شهرهای لرستان،ایلام و اهواز به طور کامل حس شده است و برق مناطقی از شهرهای قصر شیرین و کرمانشاه نیز هم اکنون قطع شده است.

اهالی شهر قصر شیرین پس از احساس زلزله ی شدید، با سریعا از منازل خود خارج شدند. به گفته ی معاون نیروهای هلال احمر این زلزله در مرز ایران و عراق اتفاق افتاده است و تیم های حلال احمر به حالت آماده باش در آمده اند. در ادامه ی صحبت هایش اعلام کرد که به علت عمق کم این زمین لرزه است که سایر استان ها نیز لرزش هایی را احساس کرده اند و هم اکنون نیز تیم هلال احمر به مناطق مرزی کرمانشاه و عراق اعزام شده اند.

زلزله در شهر همدان، دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان را به محوطه خوابگاه کشانده است و برق شهر ایذه نیز به طور کامل قطع شده است.

یک مرکز لرزه نگاری در اروپا، قدرت این زمین لرزه را 7.6 ریشتر برآورد نموده و مرکز این زلزله، 22 کیلومتری شمال شرق شهر سر پل ذهاب بوده است. رئیس مرکز لرزه نگاری در این خصوص اعلام کرد که احتمال پس لرزه ی این زلزله کم عمق زیاد می باشد و اهالی شهرهای کرمانشاه که به محوریت این زمین لرزه نزدیک تر هستند کاملا احتیاط کرده و حتی الامکان در فضاهایی که احتمال خرابی در آن ها بسیار کم است، ساکن شوند.

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

 

loading...

یک نظر برای “زلزله در عراق و ایران”

  1. فیروز گفت:

    در عقب مانده ترین کشور جهان یعنی ایران هنور نمیدانند که مرکز این زلزله در ایران بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.