طراحی سایت اینتن

دلایل کاهش قیمت بیت کوین

1 بهنام خدابخشی
دلایل کاهش قیمت بیت کوین
به این پست امتیاز دهید

بیت کوین بعد از موفقیت عالی، هم اکنون در مسیر کاهش قیمت قرار گرفته و برخی افراد اعتقاد دارند که به روز های قبل باز نمی گردد. سرمایه گذاران ارزهای رمز پایه هفته قبل  دچار اضطراب و ناراحتی شدیدی شدند. به این دلیل که قیمت بیت کوین در دو ماه اخیر دچار کاهش شد و برای اولین بار در ماه نوامبر ۲۰۱۷ ، حتی زیر 9000 دلار نیز رسید و سپس به ۹۲۰۰ رسید و این قیمت در عرض چند روز کاهش یافته که خیلی کمتر از بیشترین مقدار هفتگی یعنی ۱۲ هزار دلار است. این هفته گویا هفته خوبی برای ارزها نبوده و این بیانگر این موضوع بود که سرمایه گذاران به جای استفاده از آلت کوین ها به صورت کلی از آن ها دست کشیدند.

بیت کوین

زمانی که این موضوع نوشته می شد ، تمامی ظرفیت بازار ارزهای رمز پایه تقریبا به ۴۵۹ میلیارد دلار می رسد و این رقم با مقایسه رقم آن در ماه ژانویه این سال که برابر با ۸۳۰ میلیارد دلار تخمین زده می شد، عددی بسیار کوچک بنظر می رسد و می توان نتیجه گرفت که قیمت بیت کوین بسیار کاهش یافته و این موضوع تا ۳۰ روز ادامه یافته است.

ولی سوالاتی مانند این که کار بیت کوین به پایان خود نزدیک شده و یا کار ارز های آن تمام شده؟ ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرد است؛ جواب این سوالات منفی خواهد بود و اگر کمی در موضوع تفکر کنید و با دقت بیشتری به این موضوع بنگریم به این مسئله می رسیم که ارز های زیادی رشد زیاد و بدون سابقه را در عرض ۶ ماه و یا یک سال داشته اند و این موضوع با نصف شدن قیمت بیت کوین ارتباطی ندارد و در همچنین روزی قیمت بیت کوین دقیقا به ۹۸۲ دلار می رسید و در موج هرج و مرج ماه دسامبر ۲۰۱۷، بیشتر دست اندر کاران ارزهای رمز پایه با این موضوع که قیمت بیش از حد زیاد شده موافقت کردند و یک راه برای حل آن وجود داشت و در این اوضاع تمامی افراد انتظار رشد بیت کوین را داشتند.

بیت کوین

و برخی معتقدین به ارزهای رمز پایه این امید را دارند که قیمت ها افزایش یابد، به صورتی که به حالت اول برسد و این اعداد شکسته را جزو بهترین فرصت برای سرمایه گذاری کم در عین حال با سود زیاد می بینند و دلالان قدیمی نیز وارد بازار ارزها شده اند ولی کنترلی بر اوضاع ندارند.

اما این سوال ایجاد می شود که علت اصلی این تغییرات چیست؟! در جواب باید گفت که تنها یک مورد خاص نمی تواند مقصر کاهش ارزش بیت کوین باشد ولی می توان حول تغییرات پیرامون این موضوع بیت فاینکس و نگرانی ها در مورد تتر را عاملی موثر دانست. خبرهایی در مورد پیرامون تبلیغات فیسبوک برای ارائه اولین ارزهای دیجیتالی را مسدود خواهد کرد و علاوه بر آن کمکی نیز از آن بر نمی آید. موضوع اینگونه به نظر می رسد که اعتبار قانونی عرضه اولیه ارز های دیجیتال را افزایش می دهد.

بیت کوین

بیت کوین مزر های اخبار را رد کرده و در آن می توان شیب های نزولی و صعودی در اواسط ماه ژانویه دید. هر چند نمودار این شرکت نسبت به الگو های فصلی گذشته متفاوت است.

هرچند این کاهش ارزی زیاد تعجب آور نیست. همراه با بالغ شدن ارزهای رمزپایه خبر های بد برای این افراد موضوع عادی خواهد بود. اکثر کشور ها در تطابق با علاقه جامعه به ارزهای دیجیتال دچار مشکلاتی می شود. در بعضی از کشور ها برای مثال هند این معادلات صورت غیر قانونی دارد و حتی معادلات قانونی را درگیر می کنند، به همین دلیل و با وجود این سرتیتر ها، حس بدی به علاقه مندان عرضه ارزهای رمز پایه می دهد و باعث بوجود آمدن این سوال می شود که کشور بعدی کدام است؟

بیت کوین

این موضوعات ،احتمال تقویت قوانین را به وسیله دلالان را دارد اما با رشد رمزپایه در این دوره که مملو از کلاه برداری و دزدی است  نیاز به قوانین زیادی دارد. بیت کوین و دیگر ارز های رمز پایه در نیمه ی دوم ماه ژانویه که با مقایسه از شناوری افزایشی در دسامبر این سال واکنشی از خود بروز ندادند و تنها اشاره های مثبت از اخبار ، قیمت را بالا می برد.

به غیر از بیت کوین سایر آلت کوین ها امکان دارد با توجه به تغییرات زیاد از حد، دچار تغییر شوند و در این مورد می توان به ریپل اشاره کرد که قیمت آن در پنجشنبه هفته قبل حدود یک دلار بود اما در اوایل ژانویه به بالای ۳ دلار رسید. اتریوم هم پیشرفت خوبی داشت و با در در نظر داشتن همه جوانب ، از قیمت ۱۴۰۰ دلاری فاصله گرفت و بعد از دوبل شدن قیمتش در دسامبر به ۵۰۰ دلار رسید.

در مورد اتفاق هایی که قرار است در هفته پیش رو در جمع بانکداری سنای آمریکا اتفاق بیفتد ، باید جالب باشد. این جلسه با عنوان ارزهای مجازی برگزار می شود، نقش نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و کمیسیون معاملاتی آینده ی کالای آمریکا است. این جلسه در روز ۶ فوریه و در ساعت ۱۰ این منطقه برگزار می شود و امکان دارد تاجران و سایر افراد مربوطه را نگران کند ولی سایر موضوعات مختلف در وضعیت این بازار نیز تاثیر می گذارد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

تگ ها
loading...

یک نظر برای “دلایل کاهش قیمت بیت کوین”

  1. amir gasemi گفت:

    سلام – به نظر من exchangehadi بهترین مکان برای خرید و فروش و تبادل انلاین تمامی ارزهای اینترنتی از قبیل : بیت کوین – دوژکوین – لایت کوین – اتریوم – زدکش – دش کوین – اتریوم کلاسیک – ریپل – پیر کوین و … هستش – این سایت دارای خدمات انلاین و اتوماتیک و انی هستش و بعد از ارسال هم لینک پرداخت ارسال هم میده – واقعا عالیه – به همه توصیه می کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.