تا حالا رقص زنبور شنیدید؟ پس با ما باشید!

۰

دنیای طبیعت با زیبایی های خودش بشر رو مسحور میکنه ، زیبایی از جنس خداوند بزرگ ، امروز یه عملکرد زیبا و فوق العاده رو از زنبور عسل براتون خواهم گفت ، زنبور عسل یکی از دوست داشتنی ترین و شگفت انگیز ترین موجودات روی زمین است ، این حیوان مفید یکی از عجیب ترین موجودات دنیا است ، این حیوان عجیب برای مسیر یابی از یک عملکرد بسیار جالب استفاده می کند ، عملکردی اعجاز انگیز ، زنبور عسل برای مسیر یابی از رقص رمز آلودی استفاده می کند که زنبور های دیگر به کمک زبان خاص خودشان مسیر گل ها را پیدا میکنند.

رقص زنبور عسل

زنبور ها دارای سه رقص به نام های رقص دایره ای ، رقص داسی و رقص ارتعاش شکم که هر کدام دارای معنی خاصی است ، این عملکرد زنبور ها توسط فون فریش آلمانی کشف شد ، رقص دایره ای زنبور ها که با حرکت سریع دایره وار چرخیده و گاهی جهت خود را عوض میکنند .این نوع رقصها زمانی انجام میگیرد که منبع غذایی در کمتر از ۱۵ متری کندو است. رقس داسی مشابه رقص دایره ای است با این فرق که جهت انجام رقص به صورت نیم دایره یا داسی شکل می باشد.این نوع رقص زمانی از طرف زنبور های کارگر انجام می شود که منبع غذایی بین ۱۵ تا ۱۰۰متری کندو قرار گرفته باشد. رقص ارتعاش شکم هم یکی از رقص های زنبور هاست ، این رقص بدین معنی است که فاصله منبع غذایی از ۱۰۰ متر بیشتر است.این رقص شبیه به عدد ۸ انگلیسی است.

این عملکرد زنبور ها توسط علم ریاضی قابل رمز گشایی است ، و فون فریش آلمانی این عملکرد زنبور ها را تا حدودی رمز گشایی کرده است ، با گذشت زمان و پیشرفت علم با قرار دادن سنسور در هر زنبور این عملکرد زنبور ها کاملا اثبات شد. برای تعیین جهت غذا و موقعیتش 3 عامل مورد توجه قرار میگیرد: محل کندو ، محل غذا و محل قرار گرفتن خورشید . دو عامل اول ثابت بوده و عامل سوم یعنی خورشید در مواقع مختلف روز متغیر است. 

به این میگن تکنولوژی که قبل از پیدایش انسان توسط خداوند در طبیعت بکار گرفته شده ، یعنی جی پی اس و … در مقایسه با این فناوری کم خواهد آورد.

تگ ها

حتما بخوانید : چگونه پولدار شویم ؟ | ثروتمندترین دختر ایرانی چگونه میلیاردر شویم ؟
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

   
عضویت در کانال تلگرام زوم تک