شارژ مک بوک با انرژی خورشیدی

0
289

کمپانی مک بوت به تازگی خبر از اخذ پروانه ای داده  مبنی بر ساخت مک بوک هایی که با استفاده از انرژی خورشیدی شارژ خواهند شد ودارای دوصفحه نمایش خواهد بود به این ترتیب که صفحه نمایش داخلی مانند یک صفحه معمولی کار خواهد کرد اما صفحه نمایش  خارجی دستگاه به عنوان یک صفحه نمایش جانبی با یک صفحه خورشیدی ادغام میشود و نیروی الکتریکی مورد نیاز دستگاه را تامین میکند .

با ابن روش ما دیگر نیازی به شارژ موقت باتری نخواهیم داشت  در هر حال و هر زمان میتوانیم از سیستم خورشیدی برای شارژ لپ تاب و یا شاید در آینده نزدیک شارژ گوشی های همراه استفاده کنیم البته باید فکری هم به استفاده آن در شب که در جایی که نوری وجود ندارد شود.

title-macbook-guide

صفحه دوم علاوه بر دارا بودن  صفحه خورشیدی ، صفحه نمایش لمسی هم هست وکاربرد ها ی یک تبلت را به مک بوک اضافه خواهد کرد.

 متاسفانه این فناوری هنوز به تولید انبوه نرسیده و تا به بازار برسد فاصله زیادی دارد به این دلیل که دستگاههای دو صفحه نمایشی عمدتا به دلایل مربوط به طراحی ارگونومیک و مصرف باتری هنوز همه گیر نشده است

با آمدن این فناوری به بازار شاهد طول عمر باتری تا بی نهایت خواهیم بود اما فناوری استفاده از خورشید هنوز به این مرحله نرسیده است. بسیاری از مزرعه های خورشیدی امار اقتصادی بسیار خوبی دارند اما دلیل ان صفحه های غول پیکر خورشیدی وفناوری جانبی است نظیراستفاده مجدد از گرمای صفحه های خوشیدی ، اما انچه مسلم است این که چنین استفاده  ای از انرژی خورشیدی در دستگاه هایی به کوچکی لپ تاپ  هنوز ممکن نیست.

با وجود ان که ، احتمال عرضه دستگاههایی نظیر ان چه در اپل به دنبال ان است در کوتاه مدت تقریبا صفر است اما باز هم باید خوشحال باشیم که برخی کمپانی ها درحال برنامه ریزی برای فناوری انرژی خورشیدی هستند.

منبع: voltaicsystems

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.