HTC بیشترین زیان را در سه ماه روی تقاضای گران اما ضعیف می کند

0
HTC بیشترین زیان را در سه ماه روی تقاضای گران اما ضعیف می کند

کمپانی گوشی ساز تایوانی، HTC، که در حال حاضر جایگاه محکمی در بازار ندارد، در روز پنج شنبه اعلام کرد که به دلیلی عرضه ی محصولات ارزان قیمت بیشترین ضرری که تا به حال در طول سه ماه داشته را تجربه کرده است.
در سه ماهه دوم سال، کمپانی از ۷۱.۵ میلیون دلار سود به سمت از دست دادن ۲۵۳ میلیون دلار رفت، آن هم در طول سه ماه از سال ۲۰۱۴.
او همچنین در سه ماه اول امسال به شدت تنزل قیمت داشت و سود این کمپانی به ۱۱ هزار دلار رسید.
کمپانی دلیل این کسری را این گونه اعلام کرد :” درخواست گوشی های گران قیمت کمتر از حد انتظار بود و همچنین فروش در چین نیز بسیار پایین بود.”
کمپانی همچنین گفت که بر اساس دور دید، انتظار می رود که درآمد این کمپانی از سه ماهه اول امسال بین ۶۰۰ میلیون تا ۶۹۵ میلیون باشد.
گزارش می گوید که ” HTC شروع به اجرای اقدامات بهره وری در کل کمپانی کرده است تا هزینه های عملیاتی را در کل سازمان کاهش دهد و از اختصاص داده شدن مناسب منابع برای کمک به رشد بیشتر، اطمینان حاصل کند.”
اما آنالیست ها می گویند با این حال با مشکلات زیادی روبرو شده اند.
جف پو، آنالیستی در مشاور اوراق بها دار یوانتا، به AFP گفت :” در چین ۱۰ برند وجو دارند که محصولاتی مشابه ارائه می دهند اما قیمت آن ها یک سوم قیمت محصولات شرکت HTC است. تازه اگر به محصولات کمپانی های بزرگی مانند اپل و سامسونگ اشاره نکنیم.”
پو می گوید که هیچ انتظاری از این محصولات نداشته و می دانسته که محصولات این کمپانی فروشی نخواهند داشت.
” تعداد کمی از کمپانی های گوشی ساز قادرند مانند نوکیا و بلک بری هنگام شکست، نتیجه را به نفع خود عوض کنند. مصرف کنندگان به سرعت شما را فراموش خواهند کرد.”
همین طور که نیاز بازار جهانی کاهش پیدا می کند، این کمپانی امید خود را به حوزه ی جدیدی از محصولات مانند واقعیت مجازی بسته است که شامل گوشی پیش رو با نام HTC Vive نیز می شود.
HTC می گوید :” کمپانی در حال کار با بیش از ۱۰۰۰ برنامه نویس است تا روی تولید محتویات برنامه های مختلفی کار کنند که از جمله ی آن ها باید به انواع بازی ها، تفریحات و برنامه های آموزشی اشاره کرد. دلیل کمپانی برای این کار، این است که یک اکوسیستم کامل را زود تر از زمان عرضه ی HTC که پایان امسال است، به اتمام برساند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.