ژاپن برنامه دارد در المپیک توکیو مدال ها را از اسمارتفون های بازیافت شده تهیه کند

0

اگر از دنبال کنندگان مسابقات و تورنمنت های ورزشی از جمله المپیک باشید حتما در جریان هستید که دور بعدی این مسابقات قرار است در تابستان ۲۰۲۰ در ژاپن برگزار شود. اخیرا به گزارش وبسایت Engadget متوجه شدیم که ژاپن قصد دارد مدال های طلای این مسابقات را از طلاهای بدست آمده از بازیافت گوشی های هوشمند تهیه کند. همانطور که می دانید در گوشی های هوشمند مقدار ناچیزی طلا استفاده می شود, طلا به دلیل رسانایی بسیار بالا بهترین گزینه برای گوشی های هوشمند است که در هنگام استفاده داغ نشود و دمای خود را در حالت متعادل حفظ کند.

حال اگر ژاپن تصمیم به انجام چنین کاری بگیرد برای تهیه هر مدال باید تعداد زیادی گوشی هوشمند در اختیار داشته باشد تا طلای آن را خارج کند و با توجه به تعداد مدال هایی که در هر دوره از المپیک توزیع می شوند ژاپن برای تهیه این مقدار طلا باید هزاران گوشی هوشمند در اختیار داشته باشد. بهترین راه برای تهیه این مقدار طلا درخواست از مردم برای تحویل گوشی های هوشمند بلااستفاده خود به دولت می باشد ولی به هرحال باید منتظر باشیم تا ببینیم ژاپن چه راه حلی در پیش می گیرد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.