چگونه برای ویندوز زمان خاموشی تعیین کنیم؟ ( نحوه قرار دهی تایم دلخواه )

4

مطمئنا برای کسانی که از لپتاپ خود به عنوان یک وسیله‌ی همراه همدم استفاده می‌کنند، پیش آمده که در هنگام تماشای ویدئو یا حتی مرور کردن وب به خواب روند و در این هنگام تا زمان بیدار شدن مجدد کاربر، لپتاپ یا کامپیوتر روشن باقی خواهد ماند. پس چاره چیست؟ در ادامه با زوم تک همراه باشید.

این بار برای کاربران خوبمان راه حلی را ارائه کرده ایم تا از کار با دستگاه خود نهایت استفاده را برده و در عین حال آسیبی به دستگاه نرسانند. در واقع طی این راه حال آسان که تمامی کاربران قادر انجام آن هستند، تایمری را به عنوان زمان خاموشی ویندوز در نظر می‌گیریم و طبق این دستور، در زمان مشخص دستگاه خود به خود به کارش پایان می‌دهد و خاموش می‌شود. مراحل انجام دهی کار در پایین توضیح داده شده اند.

  •  مطابق همیشه برای دستور دهی به سیستم لازم است وراد Run ویندوز شوید. برای انجام این کار برای شما دو مسیر وجود دارد. اول اینکه از کلیدهای ترکیبی Win+R استفاده کنید و راه کار دوم جستجوی عبارت Run در جایگاه Search ویندوز است. پس از اینکه با موفقیت وارد Run شدید، عبارت CMD را وارد کنید و سپس دکمه اینتر را بفشارید.
  • در مرحله دوم نیز تنها کافی است عبارت shutdown -s -t 3600 را وارد کنید و به این وسیله تایم خاموش شدن سیستم را روی ۱ ساعت یا همان ۳۶۰۰ ثانیه تنظیم کنید و کلید اینتر را بفشارید تا عملیات با موفقیت به پایان برسد.

w512

نکته: شایان به ذکر است که در صورت تمایل به تنظیم زمان بیشتر یا کمتر از ۳۶۰۰ ثاینه، تنها لازم است این رقم را تغییر دهید تا زمان بر حسب ثانیه تفاوت پیدا کند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

4 نظرات

    • دوست عزیز این دستور تنها یکبار کاربرد داره. به این منظور که پس تعیین زمان ۱ ساعته و خاموش شدن دستگاه در آن زمان، پس از روشن کردن دوباره سیستم نیاز هست دوباره این دستور رو به سیستم بدید تا روند انجام بگیره و در مثال ساده تر به شکل روتین عمل نمی‌کنه. موفق باشید

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.