علاقه افراطی به شبکه های اجتماعی عامل رژیم های خطرناک!

0
علاقه افراطی به شبکه های اجتماعی عامل رژیم های خطرناک!
علاقه افراطی به شبکه های اجتماعی عامل رژیم های خطرناک!

مطالعات نشان داده اند که وابستگی احساسی بانوان به شبکه های اجتماعی میتواند منجر به ادراک ضعیف آنان از بدنشان و همچین دنبال کردن رژیم های خطرناک شود.
مطالعه ای صورت گرفته که شامل ۱۲۸ زن هم سن میشد که یک بررسی آنلاین راجع به عادات خوردن و وابستگی احساسیشان به شبکه های اجتماعی را به اتمام رسانده بودند – مانند این که چقدر از زمان خود را در سایت های شبکه های اجتماعی صرف میکردند و همچنین تعداد دوستانشان در شبکه های اجتماعی- و این که آیا آن ها اندامشان را با اندام دوستانشان در عکس هایی که به اشتراک میگذارند مقایسه میکردند یا خیر.
WebMD.com گزارش داد که این مطالعه نشان داد که کسانی که وابستگی احساسی بیشتری به فیس بوک داشتند، بیشتر اندامشان را با اندام دوستان مجازیشان مقایسه میکردند و بیشتر به رژیم های خطرناک روی می آوردند.
با این حال، مطالعات نشان میدهد که کسانی که از شبکه های اجتماعی برای مقایسه اندامشان استفاده نمیکردند کمتر درگیر اندامشان در عکس ها بودند و کمتر نیز به رژیم های خطرناک روی می آوردند.
این مطالعه که توسط مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیای شمالی انجام شده بود، در مجله بهداشت نوجوانان به چاپ رسید.
نویسنده اصلی این مقاله، استفانی زرواز نوشت :” من فکر میکنم شبکه های اجتماعی میتواند ابزار مفیدی برای پرورش پشتیبانی اجتماعی و ارتباط با دوستان و خانواده باشد. و اگر شما چنین پشتیبانی را از طریق این سایت دریافت میکنید، کمتر احنمال این وجود دارد که از این طریق نگران سایز اندامتان شوید. ”
او اضافه کرد :” اما اگر از آن برای اندازه گیری و مقایسه بدنتان با دیگران استفاده میکنید، شبکه های اجتماعی میتواند ابزار خطرناکی برای کشاندن شما به سمت رژیم های اشتباه نیز باشد.”

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.